Obchody 70- lecia Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Krawczykach

14 maja 2016 roku obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia istnienia naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 Mszą Świętą, następnie w części oficjalnej obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz prezentację multimedialną o historii szkoły.

Ponadto kilka miłych słów usłyszeliśmy od przybyłych na tę uroczystość gości. Ten ważny dla nas dzień uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących ze szkołą, najstarsi absolwenci, dawni nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, dyrektorzy, rodzice i uczniowie.

Została również przeprowadzona aukcja prac dziecięcych, kubków z nadrukiem szkoły oraz tarcz z wizerunkiem naszego patrona- Janusza Korczaka, którą prężnie poprowadzili p. Marzena Suprynowicz i p. Zbigniew Mielnik. Na wszystkich czekała kawiarenka z wypiekami niezawodnych naszych rodziców. Mamy nadzieję, że udało nam, się choć na chwilę ożywić wspomnienia, przypomnieć tych, którzy poprzez swoje ogromne zaangażowanie tworzyli karty historii szkoły.

70-lecie Szkoły to dobry pretekst do odwiedzenia znajomych miejsc, wspomnień i odkurzenia przeszłości. Niektórzy rozpoczynali tu swoją karierę zawodową, inni wyruszali stąd w dorosłe życie. Niezależnie od tego, dokąd dotarli i jaką drogę obrali, w dniu 14 maja 2016 roku powrócili do miejsca, w którym zostawili część swojego życia. P.o. dyr szkoły Małgorzata Chrapowicka wręczyła certyfikaty i odznaki przyjaciołom szkoły: pani Wójt Gminy Bartoszyce Jadwidze Gut, Piekarni w Krawczykach, Nadleśnictwu Bartoszyce, Przedsiębiorstwu Handlowo- Usługowemu Korzeniewscy, Stowarzyszeniu „ Łańcuch Wzajemności” z siedzibą w Krekolach, p. Bogumile i Henrykowi Miecznik, p. Alfredzie Bykowskiej, p. Janowi Powierża.

Po oficjalnej uroczystości był czas na rozmowy i powrót do minionych lat.

Przygotowanie Jubileuszu 70 - lecia Szkoły nie byłoby możliwe bez pomocy osób prywatnych, firm i instytucji.

Dziękujemy jednocześnie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali nas przy organizacji tego święta. Niech Nasza Szkoła rozkwita i będzie miejscem, do którego dzieci przychodzą z radością i chęcią do nauki, a którą z przyjemnością wspomina się po latach.

Autor tekstu:p.Alicja Andrzejczyk
Foto:p.Aleksander Krukienicki

Gratulacje składane z okazji Jubileuszu 70-lecia
Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.