Obchody Święta Flagi w Łabędniku

W trakcie ochodów Święta Flagi w Łabędniku odbył się bieg z flagą oraz mecz w siatkówkę. Uczestnicy biegi otrzymali pamiątkowe medale. Na przybyłych czekał słodki poczęstunek, dmuchańce i świetna zabawa. Inicjatorem tego wydarzenia był Sołtys Sołectwa Łabędnik Pan Mariusz Michalec.

Międzynarodowy Dzień Tańca

W piątek, 29 kwietnia 2022 r. w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Współorganizatorem wydarzenia była Mobilna Szkoła Tańca Moving Art. W ten roztańczony dzień mogliśmy podziwiać tancerzy oraz grupy taneczne z różnych miast m. in. z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Bisztynka i Górowa Iławeckiego. Scena była przepełniona tancerzami w różnym wieku, tańczących w różnych stylach, o różnym stopniu zaawansowania. Dla niektórych tancerzy był to pierwszy występ przed publicznością.

Spektakl "Kandydatki na żonę"

W dniu 26 kwetnia 2022 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach został zaprezentowany spektakl teatralny pt.: "Kandydatki na żonę" wg scenariusza Andrzeja Dembończyka, w reżyserii Moniki Komorowskiej i Joanny Chilmanowicz.Podczas spektaklu odbyła się zbiórka charytatywna na leczenie Ady Steńczyk.

Śniadanie wielkanocne

Po raz pierwszy w historii naszej gminy odbyło śniadanie wielkanocne dla osób ubogich i bezdomnych. Podobnie jak w przypadku wigilii, wpisujemy te wydarzenie w kalendarz stałych wydarzeń.Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Jednak to trudny czas dla osób, które doświadczają ubóstwa i bezdomności, dlatego wszyscy potrzebujących otrzymali ciepły, darmowy posiłek, z możliwością zapakowania posiłku na wynos. Stanowisko wydawania posiłków zostało przygotowane przez pracowników Centrum Kultury Gminy Bartoszyce, a stoły zostały zapełnione przez ogromne serca Pań z Koł Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora i osób indywidualnych z miejscowości: Łabędnik, Wirwilty, Wojciechy, Kromarki, Krawczyki, Osieka, Skitno i Połęcze.

Jarmark wielkanocny

W dniu 10 kwietnia 2022 r. przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach odbył się Gminny Jarmark Wielkanocny.
Podczas Jarmarku swoje stoiska zaprezentowały m.in.:
- P. Krystyna Moszczyńska (Łabędnik)
- P. Marzena Pogoda (Wojtkowo)
- P. Zofia Bryl (Połęcze)
- P. Małgorzata Niebrzegowska (Kiersity)
- P. Małgorzata Jatczak (Sokolica)
- P. Magdalena Mazurowska (Gruda)
- Koło Gospodyń Wiejskich „SKIT-NO-WE” ze Skitna
- Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Rodnowo
- Koło Gospodyń Wiejskich „Kwadrat" z Wojciech
- Dom Pomocy Społecznej w Kamińśku
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach.
W trakcie jarmarku mogliśmy również zaopatrzyć się w specjały litewskie.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego rozstrzygnięto ponadto konkurs na ozdobę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 10 prac z terenu Gminy Bartoszyce w następujących kategoriach:
- dzieci (do lat 10)
- młodzież (12-18 lat)
- dorośli (powyżej 18 lat).
W kategorii dzieci I miejsce zajęła Zuzanna Wołyńska. W kategorii młodzieży I miejsce zajęła Milena Wołyńska. W kategorii dorosłych klasyfikacja była następująca:
I miejsce - Grażyna Czuchońska
II miejsce - Krystyna Narkowicz
III miejsce - Marta Kupisz.
Decyzją komisji konkursowej wyróżnienia otrzymały:
- Teresa Gieczewska
- Magdalena Mazurowska
- Anna Szubert
- Urszula Janowicz
- Krystyna Moszczyńska
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Spektakl "Tańce Rodzinne" w Domu Kultury w Bezledach

Nabór uzupełniający wniosków na udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w 2022 roku

Ogłoszenie Wójta Gminy Bartoszyce

(AKTUALIZACJA) Zarządzenie Wójta Gminy Bartoszyce