30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy do udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym na terenie Gminy Bartoszyce.
❤️ 30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku, dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

O co w tym roku walczy wielka orkiestra:
- angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci;
-oftalmoskopy do badania dna oka
lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka;
-tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki);
- synoptofory do pomiaru kąta zeza;
- urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń;
- tomografia dna oka;
- mikroskopy;
- stoły operacyjne.

Na terenie gminy Bartoszyce przygotowano szereg atrakcji, podczas których pieniądze będą zbierane przez wolontariuszy.
Program wydarzeń:
8:30-12:00 - "Gramy dla Orkiestry" - Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce. Oficjalne otwarcie Turnieju godz. 8.30. Pierwszy mecz godz. 9.00 . Opłata Startowa przekazana do puszki WOŚP (Gminna Hala Sportowa w Bezledach)
12:00-16:00 - Strefa zabaw dla dzieci - dmuchane zjeżdżalnie, konkursy, gry i zabawy. (Gminna Hala Sportowa w Bezledach)
14:00-20:00 - Koncert finałowy, podczas którego prowadzone będą liczne licytacje.

Na sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbędą się występy artystyczne w wykonaniu dzieci i dorosłych. Swoje umiejętności pokażą uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych, ludowe zespoły śpiewacze, uczestnicy zajęć Mobilnej Szkoły Tańca "Moving Art" oraz zaproszone gwiazdy muzyki rockowej "Black Roses" i Agnieszka Skrycka z zespolem.

W trakcie występów, jak i podczas zabaw na hali sportowej, będzie można korzystać ze stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, od których częściowy dochód, również zostanie wrzucony do puszek.

Podczas koncertu, czynny będzie również sklepik z fantami przekazanymi przez darczyńców. Całość zbiórki zostanie przekazana na WOŚP

Serdecznie zapraszamy❤️

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,

Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce