Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Złote Gody w Gminie Bartoszyce

Pół wieku temu dziewięć par z Gminy Bartoszyce przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło.
 
24 marca 2023 roku w Domu Kultury w Bezledach Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha wszystkim parom obchodzącym zaszczytne, Złote Gody wręczył medale Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Jubilaci otrzymali również list z gratulacjami od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego.
 
Wójt pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za długie pożycie małżeńskie oraz za przykład dla młodego pokolenia:
- 50 – ta rocznica wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim wspólnym życiem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. To właśnie dlatego Jubileusz Złotych Godów cieszy się tak wielkim poważaniem i szacunkiem społecznym.
 
Odznaczone pary:
  • Roman i Danuta Budni
  • Lucjan i Katarzyna Dzida
  • Hilary i Alicja Konopaccy
  • Jan i Bogumiła Leczyccy
  • Wacław i Wanda Magnuszewscy
  • Józef i Teresa Mężyńscy
  • Władysław i Wiesława Mieszkowscy
  • Szczepan i Jadwiga Sołtysiuk
  • Stanisław i Danuta Wszoła
Wszystkich szacownym jubilatów przybyłych na wspólną uroczystość zaproszono na słodki poczęstunek, kawę lub herbatę. Przy stole słychać było wspomnienia i przepisy na długi związek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Złote Gody

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin