Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Wybrano sołtysów i rady sołeckie!

W maju i czerwcu 2024 r. odbyły się wybory sołeckie we wszystkich 32 Sołectwach Gminy Bartoszyce, podczas których wybierani byli Sołtysi oraz Rady Sołeckie na następną kadencję w latach 2024-2029.
Zmiany na stanowisku Sołtysa zaszły w 8 sołectwach: Bezledy, Gromki, Krawczyki, Minty, Spytajny, Tolko, Trutnowo, Witki.
Należy podkreślić, że tegoroczne wybory sołeckie cieszyły się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją. Wyniki wyborów w poszczególnych sołectwach:
 
1. Sołectwo Barciszewo
Sołtys - Szablak Zofia (kolejna kadencja)   
Rada Sołecka: Szablak Krzysztof, Bucik Marek
 
2. Sołectwo Bąsze        
Sołtys - Księżnik Wioleta (kolejna kadencja)
Rada Solecka: Artymiak Mariusz, Warzyńska Marlena, Biały Jan
 
3. Sołectwo Bezledy
Sołtys - Moczulski Kamil                 
Rada Sołecka: Gabryszewski Jacek, Sulej Justyna, Pycka Mariusz, Żyliński Krzysztof, Adamczuk Małgorzata
 
4. Sołectwo Borki                    
Sołtys – Krysiński Kazimierz (kolejna kadencja)    
Rada Sołecka: Kiszka Anna, Krysiński Franciszek, Krysińska Maria
 
5. Sołectwo Dąbrowa
Sołtys - Sośnicka Urszula (kolejna kadencja)          
Rada Sołecka: Gąsior Magdalena, Kondraciuk Sylwia
 
6. Sołectwo Galiny
Sołtys - Przybysz Marcin (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Bocis Łukasz, Kisiel Maria, Słupianek Bogusław, Wojciechowski Henryk
 
7. Sołectwo Gromki
Sołtys - Piskorz Arkadiusz   
Rada Sołecka: Pudełek Kamil, Sidorowicz Stanisław
 
8. Sołectwo Kiersity
Sołtys - Niebrzegowska Małgorzata (kolejna kadencja)     
Rada Sołecka: Więcek Mieczysław, Tumasz Martyna
 
9. Sołectwo Kiertyny Wielkie
Sołtys - Staniec Marek (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Grudka Grzegorz, Cycyńska Anna
 
10. Sołectwo Kinkajmy 
Sołtys - Rogowski Ireneusz (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kosztykiewicz Beata, Mucha Julita, Deptuła Mariusz
 
11. Sołectwo Krawczyki
Sołtys - Masiulaniec Paweł
Rada Sołecka: Wasylik Karolina, Kruczyńska Teresa
 
12. Sołectwo Łabędnik  
Sołtys - Michalec Mariusz (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Adamowicz Anna, Białousz Dorota, Warmke Bożena, Siwon Ewa
 
13. Sołectwo Łojdy        
Sołtys - Czaplicki Piotr Krzysztof (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Mackiel-Potrzuska Czesława, Dąbkowski Marian
 
14. Sołectwo Maszewy  
Sołtys - Przybyłek Mirosław (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Waśniewski Jerzy, Mączyński Roman, Sturlis Krzysztof
 
15. Sołectwo Minty
Sołtys - Łukasik Jacek          
Rada Sołecka: Opoka Łukasz, Mierzejewski Ryszard, Kozłowski Andrzej
 
16. Sołectwo Nalikajmy
Sołtys - Bała Jacek (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Wójcik Krzysztof, Pac Arkadiusz
 
17. Sołectwo Osieka       
Sołtys - Brożko Bogusław (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kupisz Rafał, Kupisz Henryka
 
18. Sołectwo Połęcze      
Sołtys - Bryl Zofia (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Pawlak Anna, Pleskot Artur, Rakowska Monika
 
19. Sołectwo Rodnowo
Sołtys - Ferdycz Wojciech (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Fidrych Dariusz, Kulińska Urszula, Szczypior Bożena
 
20. Sołectwo Skitno                   
Sołtys - Biały Ewelina (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Zajchowska Katarzyna, Pasławski Jarosław
 
21. Sołectwo Sokolica    
Sołtys - Rubach Ewa (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kowalczyk Ewa, Mazurowska Magdalena, Gajc Halina
 
22. Sołectwo Spytajny   
Sołtys - Łukaszewicz Małgorzata     
Rada Sołecka: Meslin Aleksander, Andruszkiewicz Jadwiga
 
23. Sołectwo Szylina Wielka
Sołtys - Narkowicz Krzysztof (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Waręcki Zbigniew, Basiak Wacław
 
24. Sołectwo Tapilkajmy
Sołtys - Wojtowicz Grzegorz (kolejna kadencja)    
Rada Sołecka: Bucik Iwona, Jóźwik Przemysław
 
25. Sołectwo Tolko        
Sołtys - Kozłowska Bogusława        
Rada Sołecka: Kopytek Grzegorz, Mieliwodzki Jacek
 
26. Sołectwo Trutnowo
Sołtys - Barszczewski Tadeusz        
Rada Sołecka: Gojło Krystyna, Barszczewska Edyta
 
27. Sołectwo Wajsnory             
Sołtys - Balińska Ewelina (kolejna kadencja)         
Rada Sołecka: Mikita Anna, Czepanko Sylwia
 
28. Sołectwo Węgoryty 
Sołtys - Walczak Eugeniusz (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kryczka Alina, Siedlecki Stanisław
 
29. Sołectwo Wirwilty
Sołtys - Bogdaniuk Justyna (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Czaplicki Krzysztof, Tatol Ewelina, Gołębiowska Wioletta
 
30. Sołectwo Witki
Sołtys - Łastowska Agnieszka          
Rada Sołecka: Madejek Barbara, Kleinschmidt Mariusz
 
31. Sołectwo Wojciechy
Sołtys - Wierzbicki Andrzej (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Robert Piecewicz, Łukasz Socha, Krzysztof Iwański
 
32. Sołectwo Żydowo    
Sołtys - Herman Małgorzata (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: W celu wybrania członków Rady Sołeckiej Sołectwa Żydowo zostanie ustalony nowy termin wyborów.
 
Dziękujemy za Państwa obecność za zebraniach, a wybranym Sołtysom i członkom Rad Sołeckich serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów w codziennej pracy na rzecz swoich Sołectw.

Gminne Dni Rodziny w Dąbrowie

Wczorajsze Gminne Dni Rodziny odbyły się jak rok temu w Dąbrowie, ale tym razem na terenie zielonym przy świetlicy wiejskiej. To rodzinne święto otworzył Wójt Gminy Bartoszyce i pani sołtys sołectwa Dąbrowa.
Wydarzenie miało na celu podkreślenie bezcennej wartości, jaką jest rodzina, dlatego tym bardziej ucieszył fakt, że na obchodach pojawiło się tak dużo mieszkańców gminy.
Spotkaniu towarzyszyły występy lokalnych artystów, którymi byli: zespół ludowy SOKOLIKI z Sokolicy, uczestniczki zajęć wokalnych z Wojciech i Bezled, tancerze z mobilnej szkoły tańca Moving Art. Nie zabrakło również atrakcji w postaci sportowego widowiska karateków z Klubu Kyokushin Karate z Bartoszyc oraz tanecznej prezentacji zespołu tańca regionalnego SAGA, również z Bartoszyc. Występy zakończył familiada skierowana do dzieci i ich rodziców, która wywołała mnóstwo uśmiechu i radości zarówno u uczestników, jak również obserwatorów konkursowych potyczek. Wszyscy zaangażowani w animacyjne aktywności otrzymali słodkie nagrody.
Dzieci korzystały z ulubionej formy spędzania wolnego czasu, jakim są dmuchane zjeżdżalnie i niezmiennie chętnie zdobiły twarze kolorowymi malunkami. O smaki na talerzach zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie, a zabawę w pianie zapewnili strażacy z OSP Galiny.
 
Gminne Dni Rodziny współfinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26Galeria zdjęć: Gminne Dni Rodziny w Dąbrowie

Bezpieczne wakacje

Dzisiaj, strażacy z OSP Bezledy wzięli udział w akcji edukacyjnej pn. "BEZPIECZNE WAKACJE", która zorganizowana została na terenie Jeziorka Mleczarskiego przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.W trakcie wydarzenia strażacy OSP wsparli prezentację epizodów z zakresu ratownictwa wodnego i nurkowego.
Hasłami dzisiejszej akcji były:
- dowołaj
- dosięgnij czymś
- dorzuć
- dowiosłuj
- dopłyń.
 
Życzymy wszystkim udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Bezpieczne wakacje

III sesja Rady Gminy Bartoszyce

Zmiana programu priorytetowego "Czyste Powietrze"

Informujemy, iż na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie opublikowane zostały zmiany programu priorytetowego "Czyste Powietrze".
 
Zakres zmian oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie „WFOŚiGW”:

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Informujemy, iż w dniu 22 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 na stadionie w Bezledach odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Serdecznie zapraszamy.
 

Najbliższe wydarzenia w Gminie Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia, które odbędą się na terenie naszej gminy:
- Gminne Dni Rodziny w Dąbrowie, 15 czerwca 2024 r., godz. 15.00,
- Piknik Rodzinny w Rodnowie, 15 czerwca 2024 r., godz. 16.00,
- Piknik Rodzinny w Łojdach, 16 czerwca 2024 r., godz. 14.00.
 
Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, tym bardziej serdecznie zapraszamy.
 
 
 
 
 

Umowa na dofinansowanie jednostek OSP

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 10 czerwca 2024 r. Wójt Gminy Bartoszyce podpisał umowę na dofinansowanie jednostek OSP w naszej gminie.Wsparcie przeznaczone będzie na:
- budowę kompleksu sportowo-szkoleniowego dla jednostek OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bartoszycach (500 tysięcy złotych),
- zakup sprzętu ratowniczego dla OSP Bezledy, Galiny, Wojciechy, Kinkajmy, Nalikajmy, Łabędnik (30 000 złotych).
 

Piknik Sołecki w Kosach

W dniu 8 czerwca 2024 r. odbył się Piknik Sołecki w Kosach. Piknik rozpoczął taniec dziecięcej grupy taneczno-ludowej Sokoliki z Sokolicy, który spotkał się z dużym entuzjazmem zebranej tego dnia grupy mieszkańcow sołectwa Węgoryty. Dzieci, ich rodzice i opiekunowie korzystali z mnóstwa atrakcji, które zapewnił sołtys sołectwa Eugeniusz Walczak. Dzieci brały aktywny udział w konkurencjach sportowych, pracownicy Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego ochoczo malowali twarze i zdobili dziecięce dłonie brokatowymi tatuażami. O atrakcje zadbali także strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach,którzy zapewnili dzieciom pianowe party. 
Każdy, tego dnia, posmakował słodkiego co nieco i skosztował grillowych pyszności. 
Spotkanie pokazało, jak ważna dla rozwoju lokalnych społeczności jest integracja, która scala i pozwala budować cenne relacje.
Wydarzenie odbyło się przy dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Piknik Sołecki w Kosach

Podsumowanie wydarzeń - maj 2024

Sezon letnich imprez w Gminie Bartoszyce rozpoczął się na dobre. W miesiącu maju 2024 r. nasi mieszkańcy mogli uczestniczyć w nastęujących imprezach plenerowych:
  • piknik strażacki w Kinkamach w dniu 18 maja 2024.
  • Drift Show/Wark Race w Tolko w dniu 25 maja 2024 r.
  • piknik sołecki w Łabędniku w dniu 26 maja 2024 r.
  • piknik rodzinny w Parkoszewie w dniu 31 maja 2024 r.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Piknik Strażacki w Kinkajmach

7Galeria zdjęć: Drift Show/Wrak Race Tolko

35Galeria zdjęć: Piknik Sołecki w Łabędniku

20Galeria zdjęć: Piknik Rodzinny w Parkoszewie

1 2 3 4 5 6 ... 83

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin