Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

W dniu 24 grudnia 2022 r. w godzinach 12:00 - 14:00 odbyła się wigilia dla osób ubogich, bezdomnych i potrzebujących. W ten wyjątkowy i magiczny dzień, parking Urzędu Gminy Bartoszyce "zamienił się" w salon pełen gości, zapachów i dwunastu potraw na stole. To dzień, w którym nikt nie powinien być sam, zwłaszcza przy wigilijnym stole, dlatego każdy z przybyłych, otrzymał zastaw ciepłych posiłków na miejscu, oraz przygotowane porcje z możliwością zabrania na wynos, często dla osób które same nie mogły dotrzeć.
 Wigilia, która powstała z inicjatywy Pana Wójta, została przygotowana przez pracowników Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach, przy ogromnym wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich. 
Ponadto, 22 grudnia 2022 r. Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, podobnie jak w latach ubiegłych, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odwiedzili najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy, dostarczając świąteczne paczki kilkudziesięciu osobom. 
Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom z Kół Gospodyń Wiejskich, za okazane serca i wsparcie tego wydarzenia w postaci przygotowania potraw dla tych, najbardziej potrzebujących.
KGW w Bezledach
KGW w Rodnowie
KGW "Kwadrat" w Wojciechach
KGW "Nasturcje" w Wajsnorach
KGW "Łabędzianki" w Łabędniku
KGW w Łabędniku
KGW "Tęcza Połęcza" w Połęczu
KGW w Krawczykach
KGW w Szylinie Wielkiej
KGW w Osiece
KGW w Galinach
Pani Janina Hadała

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

Życzenia świąteczne

Godziny pracy urzędu w dniu 23-12-2022

Zarządzenie w sprawie ustalenia ceny sprzedaży paliwa stałego

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Udostępniamy Państwu do harmonogram odbioru odpadów komunlanych na 2023 r. - do pobrania pod poniższymi linkami.

Załączniki

Koncert świąteczny

W dniu 18 grudnia 2022 r. na sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbył się Gminny Koncert Świąteczny. 
Na świąteczny program składający się kolęd i pastorałek, przed scenę zaprosił dziś Cezary Makiewicz z zespołem. Zespół wykonał te znane, lubiane i zupełnie nowe autorskie pochodzące z płyty „Kiedy dzieckiem jest Bóg” wydanej w 2019 roku.
Koncert w całości został zrealizowany przez TVK Bart-Sat.
Serdecznie dziękujemy druhom z OSP KSRG w Bezledach za wsparcie wydarzenia, poprzez dostarczenie choinek, które posłużyły za wystrój naszej sceny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Koncert świąteczny

Gminny Jarmark Świąteczny

W dniu 18 grudnia 2022 r., parking przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach zamienił się w miejsce czarujące smakiem i zapachem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tę magię świąt wyzwoliły w przybyłych na jarmark gościach rarytasy kulinarne i rękodzielnicze wystawców: 
KGW Szylina Wielka
KGW Kromarki
KGW Skitno
KGW Krawczyki
Panie z miejscowości Osieka
Panie Marzena Kosek, Małgorzata Niebrzegowska, Lucyna Jasiecka, Marzena Pogoda, Małgorzata Wędrowska, Elżbieta Jóźwicka, Małgorzata Lemiesz
Stowarzyszenie BARTKOT
Fundacja Niechcianych Zwierząt 
Fundacja LELKA
Rada Rodziców SP Żydowo

 
Podczas kiermaszu bożonarodzeniowego ogłoszono również zwycięzców konkursu „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”. Wszystkie, wykonane przez osoby biorące udział w konkursie, prace, ozdobiły obficie choinkę, która z dala mieniła się blaskiem ozdób i świątecznych światełek.   
 
Dziękujemy wszystkim, którzy w natłoku przedświątecznych zajęć znaleźli czas i spędzili go na dopełnianiu świątecznych zakupów na stoiskach gminnego jarmarku świątecznego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Jarmark świąteczny

Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową"

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” to nazwa konkursu ogłoszonego przez Gminę Bartoszyce na początku grudnia. Miesiąca, w którym wszyscy powoli zaczynają myśleć o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. W tym roku Gmina Bartoszyce dołożyła wszelkich starań, aby do planowania świątecznych wydarzeń rodzinnych włączyć również działanie, którego efektem stały się  przygotowane z tej okazji najpiękniejsze ozdoby choinkowe. 
 
Komisja, typując zwycięzców, wzięła pod uwagę trudność, pomysłowość, samodzielność, technikę wykonania oraz zgodność pracy z regulaminem i tematem konkursu.
W wyniku obrad wytypowano zwycięzców w następujących kategoriach:
 
PRZEDSZKOLE:
I miejsce – Mikołaj Tarasewicz
II miejsce – Witold Groszyk
III miejsce – Aurelia Janka

 
KLASY I-III
I miejsce – Marcela Bielaczyc
II miejsce – Julian Przybysz
III miejsce – Laura Klimuk

 
KLASY IV – VI
I miejsce – Kacper Kirszanowski
II miejsce – Oliwia Oramus
III miejsce – Patryk Czyżewski

 
KLASY VII – VIII
I miejsce – Wojciech Jatczak

 
DOROŚLI
I miejsce – Monika Obrębska
II miejsce – Beata Nowak
III miejsce ex aequo
Małgorzata Niebrzegowska
Karolina Wiszniewska

 
Gratulujemy zwycięzcom, a w stronę osób biorących udział w konkursie kierujemy ogromne słowa podziękowania za zaangażowanie i włożony wkład w przygotowanie tak kreatywnych ozdób, które przybyli na jarmark bożonarodzeniowy goście, podziwiali z zachwytem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Konkurs - ozdoba choinkowa

Mikołajki

W dniu 17 grudnia 2022 r. popołudnie w Bezledach upłynęło w klimacie Gminnych Mikołajek. Wydarzenie rozpoczął spektakl teatralny dla dzieci pt. "Kraina Lodu, w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru Krak-Art. Wesoły bałwan Olaf oraz siostry Anna i Elza, to postacie których nie trzeba przedstawiać dzieciom, dlatego też interaktywne widowisko okazało się bardzo trafionym wyborem.
 
Na drugą część mikołajek, zaprosiliśmy dzieci do Gminnej Hali Sportowej w Bezledach, gdzie oficjalne rozpoczęcie ogłosił Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, a oprócz wizyty rozśpiewanego Świętego Mikołaja, pojawiły się pokazy taneczne, stoisko animacyjno-warsztatowe oraz dmuchane zjeżdżalnie.
 
Mieliśmy okazję podziwiać występy dzieci z grup tanecznych z Bezled, Galin i Osieki, które ćwiczą na co dzień pod okiem instruktorek Oli Krawczyk oraz Klaudii Piątkowskiej. Ponadto w klimat koreańskiej sztuki walki taekwondo, poprzez szkolenie podstawowe, wprowadził dzieci Pan Tomasz Zaremba w asyście swoich uczniów, którzy również aktywnie brali udział w wydarzeniu.
 
Nowością podczas tegorocznych Mikołajek były warsztaty pakowania prezentów świątecznych, oraz kącik pisania listów do Świętego Mikołaja.Serdecznie dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Łabędnika, Nalikajm i Połęcza za wsparcie w postaci przygotowania słodkiego poczęstunku oraz napojów.
 
Mimo trudnych warunków drogowych oraz sezonu przeziębień, cieszymy się z frekwencji i mamy nadzieję, że wszyscy bawili się "mikołajkowo".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Mikołajki

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, zadumy i refleksji. Nie zawsze i nie każdemu udaje się, z różnych względów, spędzić ten czas w dostatku i otoczeniu najbliższych. Dlatego, aby każdy potrzebujący mieszkaniec naszej gminy mógł choć odrobinę poczuć ten magiczny czas, Wójt Gminy Bartoszyce organizuje 24 grudnia w godz. 12:00-14:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy Bartoszyce wigilię dla osób ubogich i bezdomnych.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 58

Lokalizacja
Facebook Page Plugin