Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Koncert świąteczny

Szanowni Państwo,
Zbliżając się w okres gorączki przedświątecznej, chcielibyśmy byście na chwilę zwolnili i usiedli, najlepiej na widowni sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach.Już dziś serdecznie zapraszamy na Koncert Świąteczny "Kiedy Dzieckiem Jest Bóg" w wykonaniu Cezarego Makiewicza i zespołu Koltersi.
Na świąteczny program składają się kolędy i pastorałki. Te znane, lubiane i zupełnie nowe autorskie pochodzące z płyty „Kiedy dzieckiem jest Bóg” wydane w 2019 roku. Piosenki zagrane i zaśpiewane przez czteroosobowy zespół łagodne wprowadzają w świąteczny nastrój.
Tytułowy utwór ma już ponad 300 tys wyświetleń na Youtube. To 9 płyta w karierze zespołu.
 
Zespół w składzie:
Cezary Makiewicz – gitara akustyczna, śpiew
Kamil Kulawczuk - gitara elektryczna,
Mariusz Garnowskiski – gitara basowa, śpiew
Zbigniew Chrzanowski – perkusja 
 
 
 

Mikołajki w Gminie Bartoszyce

Drogie Dzieci, drodzy Rodzice !
 
Przekazujemy Wam świąteczną wiadomość! Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha zaprasza wszystkie dzieci na Gminne Mikołajki, które odbędą się 17 grudnia w godz. 12:00-16:00. W mikołajkowym programie:
- spektakl teatralny, który będzie można zobaczyć w Domu Kultury w Bezledach,
- pokaz tańca, warsztaty taekwon-do, dmuchańce, zabawy i to, na co dzieci czekają najbardziej... SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM.
 
Te atrakcje będą czekały na Was w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach.Zapraszamy serdecznie. Nie przegapcie tego zaproszenia, bo to jedyna taka okazja w roku.
 

Gala wolontariatu i sportu

W poniedziałek, 5 grudnia 2022, na Sali Widowiskowej Domu Kultury w Bezledach, odbyła się Gala Wolontariatu i Sportu. Podczas uroczystości nagrodzono osoby, które chętnie niosą pomoc innym poprzez bezinteresowne działania oraz osobom za upowszechnianie i promocję sportu. Wolontariusze i sportowcy nagrodzeni zostali za organizowanie akcji charytatywnych, działania na rzecz potrzebujących, upowszechnianie i promocję sportu, a także za wszelkie formy bezinteresownej pomocy na rzecz ludzi.
 
Gala odbywa się co roku 5 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku statuetką Wolontariusza Roku zostało nagrodzonych 10 społeczników, 5 grup formalnych i nieformalnych oraz nadano Tytuł „Honorowy Wolontariusz Gminy Bartoszyce” Pani Zofii Bryl i Panu Mariuszowi Michalec. Nagrody i statuetki Wolontariusza roku 2022 wręczył Pan Andrzej Dycha, wójt Gminy Bartoszyce. Uroczystość nagrodzenia najlepszych wolontariuszy roku 2022 uświetniły grupy taneczne z Osieki i Bezled oraz zespół Wojcieszanie.
 
Kapituła wybrała kandydatów na „WOLONTARIUSZA ROKU 2022” w kategorii:
1. Osoba indywidualna” w tym młodzież od 13 r.ż. w zakresie:
a) Pomoc społeczna i ochrona zdrowia:
- Zofia Bryl
- Marlena Sófczyńska
b) Edukacja, sport i kultura:
- Paulina Grażul
- Robert Złonkiewicz
- Paweł Kępkowicz
c) Aktywizacja środowiska lokalnego:
- Małgorzata Michalec
- Ireneusz Stapaj
- Mariusz Wykrętek
- Krzysztof Czaplicki
- Mariusz Michalec
2. Grupy formalne i nieformalne:
- Zespół Śpiewaczy Wojcieszanie
- Koło Gospodyń Wiejskich „KWADRAT”
- Zespół Gala
- Koło Gospodyń Wiejskich w Łabędniku
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kromarkach
3. Tytuł „Honorowy Wolontariusz Gminy Bartoszyce”:
- Zofia Bryl
- Mariusz Michalec
Osoby wyróżnione przez Wójta Gminy Bartoszyce:
- Helena Romanowska
- Koło Gospodyń Wiejskich w Krawczykach
- Marzena Suprynowicz
- Jolanta Wójcik
Kapituła Konkursu obradowała w następującym składzie:
1. Patryk Wąsowicz – Przewodniczący Kapituły
2. Katarzyna Pawłowicz – Członek Kapituły
3. Natalia Runowicz – Członek Kapituły
 
Ta Gala jest po to, aby uświadomić innym, ile sił wkładają organizacje pożytku publicznego i indywidualne osoby w niesienie pomocy innym. Kochani wolontariusze, z okazji Dnia Wolontariatu składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas i siły, aby pomagać innym. Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru, wzbogaca nie tylko te osoby, którym się pomaga, ale także te, które pomagają, uczy życia wśród ludzi i dla ludzi.
 
Gala sportu:
Nagrody wręczyli:
Andrzej Dycha - Wójt Gminy Bartoszyce,
Tomasz Zaremba - Menedżer Sportu Gminy Bartoszyce
Wyróżnieni w tym roku zostali:
- Kamil Obarzanek - Prezes Wielosekcyjnego Klubu Sportowego PROMYK
- Waldemar Sonnenfeld - kapitan i opiekun drużyny WKS PROMYK I grającej w I Lidze Amatorskich Mistrzostw Olsztyna
- Kamil Obarzanek - kapitan i opiekun drużyny WKS PROMYK II grającej III Lidze Amatorskich Mistrzostw Olsztyna
- Piotr Biały - prezes Gminnego Klubu Sportowego Granica Bezledy
- Robert Złonkiewicz - trener drużyn młodzików i orlików występującej w II Lidze Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej
- Grzegorz Adamczuk - trener drużyny trampkarzy występującej w II Lidze Lidze Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej
- Marek Bucik - prezes Klubu Sportowego Wojciechy
- Robert Piecewicz - trener drużyny seniorów grającej w Lidze Okręgowej
- Marcin Stankiewicz - trener drużyny trampkarzy
- Paulina Grażul i Martyna Matusiak - trenerki i opiekunki drużyny młodzików
- Bogdan Pisarek - prezes Gminnego Klubu Sportowego Szczypiorniak Bezledy
- Waldemar Pisarzewski i Marcin Treliński - trenerzy i opiekunowie drużyny dziewcząt
Nauczyciele wychowania fizycznego:
- Stanisław Kłosowski - SP Bezledy
- Ewelina Buks - SP Bezledy
- Adam Binięda - SP Żydowo
- Bogdan Kuźmicz - SP Wojciechy
- Dariusz Bogdaniuk - SP Kinkajmy
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

KONKURS - Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa

W ludowych zwyczajach okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się zawsze z wykonywaniem ozdób choinkowych i świątecznych w domowym zaciszu. Ozdoby wykonywano z bibuły, słomy, papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców oraz ziaren zbóż . Wykonane dekoracje świadczyły o fantazji i pomysłowości twórców. Idąc tym śladem Gmina Bartoszyce ogłasza konkurs świąteczny na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Szczegóły oraz niezbędne dokumenty znajdują się w regulaminie dostępnym poniżej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Załączniki

Drzwi otwarte w ramach kampanii "Biała wstążka"

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Kromarkach

W dniu 26-11-2022 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Kromarkach po remoncie i wymianie okrycia dachowego. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha oraz mieszkańcy Kromarek. Podczas uroczystości wystąpił zespół wokalny "To My", który na tę okoliczność przygotował specjalną piosenkę. Nie mogło oczywiście zabraknąć tortu oraz poczęstunku przygotowanego przez KGW z Kromarek. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Kromarek zadbają, aby ta placówka tętniła życiem.
 
„Przebudowa pomieszczeń wraz z wymianą pokrycia dachowego i termomodernizacją lokalu świetlicy w Kromarkach” została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania  19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
Dofinansowanie: 99 030,00 zł
 
 

 
 
 
 
 

Gala podsumowująca program "Profilaktyka smyka"

25 listopada 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania profilaktyczne pn. „Profilaktyka Smyka”. Program realizowany jest na terenie całego województwa wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III. Do szkół gminnych zawitał rok temu i realizowany jest z powodzeniem we współpracy z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.
 
Wśród zaproszonych na galę gości, oprócz władz województwa, komendantów placówek Policji, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie, znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy szkół z województwa warmińsko – mazurskiego, w których program realizowany jest najaktywniej i cieszy się dużym zainteresowaniem. Gminę Bartoszyce na gali reprezentował Wójt – Pan Andrzej Dycha oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie – Pani Joanna Borys.
 
Podczas uroczystości zaprezentowano początki idei programu, założenia, omówiono przebieg realizacji i najistotniejsze działania, które miały miejsce w przeciągu roku trwania programu. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny o przygodach głównej bohaterki – Poli, uhonorowano odznakami „Przyjaciół Poli” oraz nagrodzono funkcjonariuszy Policji, którzy najaktywniej realizowali program w swoich małych ojczyznach.
 
Cieszymy się bardzo, że nasza Gmina dołączyła do idei szerzenia wśród uczniów zasad bezpieczeństwa i rozsądnego postępowania, którego uczą historie przeżywane przez główną bohaterkę. Wojewoda Warmińsko – Mazurski zapowiedział podczas gali rozszerzenie na teren kraju oraz zwiększenie zakresu programu. Zapewne przyłączymy się do niego równie chętnie i z entuzjazmem przystąpimy do realizacji, gdyż w Gminie Bartoszyce edukacja i bezpieczeństwo są bardzo ważne.
 
 
 
 
 
 

Informacja o zmianie terminu składania wniosków do ARiMR

Nabór uzupełniający w programie Granty PPGR

Wójt Gminy Bartoszyce ogłasza nabór uzupełniający w programie Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowana lata 2014-2020
 
 
ZAKRES POMOCY:
Nowy sprzęt komputerowy (laptop) wraz z wgranym systemem operacyjnym o wartości do 2500 zł. Otrzymany w ramach konkursu i przekazany na własność sprzęt komputerowy zostanie przeznaczony do wyłącznego użytku ucznia na potrzeby nauki szkolnej (w tym nauki zdalnej).

ZGŁOSZENIA:
1. Ze względu na ograniczoną pulę środków i krótki czas do rozliczenia projektu, decydować będzie kolejność złożenia oświadczenia.
2. Oświadczenia będą przyjmowane w terminie od 21 listopada do 24 listopada w Urzędzie Gminy Bartoszyce, sekretariat (pokój nr 108) w godzinach pracy urzędu.
3. Za termin złożenia oświadczenia uważa się datę doręczenia/wpływu do Urzędu w wyznaczonym terminie (również w przypadku nadania za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. lub innego operatora pocztowego).
4. Oświadczenia o przyznanie grantu rozpatruje się na bieżąco w kolejności wpływu kompletnych oświadczeń.
5. Urząd Gminy Bartoszyce nie dokonuje sprawdzenia/weryfikacji oświadczeń przed ich złożeniem.
6. Złożenie oświadczenia niepełnego, zawierające braki (tj, brak załączników, niekompletne wypełnienie pozycji w oświadczeniu) skutkuje odrzuceniem wniosku bez możliwości jego poprawy/uzupełnienia.
 
UPRAWNIENI:
1. Uczniowie szkół podstawowych (od szkoły zero – 6 lat) i średnich (nie dotyczy tegorocznych absolwentów szkół średnich), spełniający łącznie wszystkie warunki:
  • uczeń zamieszkuje gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej (PPGR) lub występowało na terenie gminy mienie/nieruchomość PPGR, w tym nieruchomości zamieszkiwane przez byłych pracowników PPGR;
  • uczeń jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) osoby, która pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości lub gminie objętej PPGR;
  • uczeń nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia, w latach 2020, 2021, 2022, sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy;
  • uczeń nie otrzymał sprzętu komputerowego w pierwszym naborze PPGR.
2. Uczniowie szkół dla dorosłych i studenci nie są uprawnieni do otrzymania wsparcia.
 
WYMAGANE DOKUMENTY:
Do oświadczenia dla Rodzica/Opiekuna Prawnego bądź oświadczenia Ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność należy dołączyć: 
1. Kserokopię zaświadczenia o zatrudnieniu, umowy o pracę, świadectwa pracy, legitymacji służbowych, listy płac, dokumentów z ZUS/KRUS/KOWR, aktu notarialnego itp.  potwierdzające fakt zatrudnienia krewnego w linii prostej (rodzica, dziadka/babci, pradziadka/prababci) w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej PPGR.
2. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych  
 
UWAGA!
Spełnienie warunków programu i terminowe złożenie prawidłowo wypełnionych dokumentów nie jest równoznaczne z otrzymaniem wsparcia
 
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej:
 
 

Załączniki

Informacja dotycząca terminu składania wniosków o pomoc za szkody w uprawach rolnych

1 2 3 4 5 6 ... 58

Lokalizacja
Facebook Page Plugin