Gala Finałowa Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”

• 08-07-2021
W minionym roku Gmina Bartoszyce jako jedna z nielicznych gmin w Polsce przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu pod nazwą „Samorządowy Lider Edukacji”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce. Jednym z głównych kryteriów przystąpienia do konkursu było wykazanie  szczególnych osiągnięć gminy w dziedzinie oświaty w ostatnich dwóch latach.
Zwieńczeniem naszych dokonań na rzecz placówek oświatowych jest uhonorowanie Gminy Bartoszyce - Certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”. Ze względu na sytuację pandemiczną, uroczystość podsumowująca konkurs i wręczenie wyróżnień odbyła się dnia 5 lipca 2021 r. we wzorcowej Szkole Podstawowej w Lublinie. Na Galę Finałową i Jubileuszowy Koncert został zaproszony Pan Andrzej Dycha - Wójt Gminy Bartoszyce. Podczas Finałowej Gali podsumowującej Konkurs Pan Wójt odebrał przyznany Gminie Bartoszyce „Laur Samorządowego Lidera Edukacji”. Tytuł ten został nadany przez Kapitułę z Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego po spełnieniu wszystkich kryteriów konkursowych. Jest to powód do dumy i satysfakcji, a jednocześnie promocja naszej gminy.