Przedszkolaki z Bezled uczciły Święto Niepodległości

• 15-01-2019
100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – to historyczne i wyjątkowe święto przedszkolaki z Bezled uczciły poprzez różnorodne działania tj. zajęcia edukacyjne, gazetki, dekoracje pomieszczeń, śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, prace plastyczne, biało – czerwone kotyliony. Podczas uroczystej akademii dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały inscenizacje, wiersze i piosenki nawiązujące do historii naszej Ojczyzny, symboli narodowych i polskich obyczajów. „Mazurek Dąbrowskiego”  w tym dniu wybrzmiał wyjątkowo uroczyście, a znajomość słów, melodii, prawidłowa postawa podczas śpiewania były godne naśladowania. Wspólna recytacja wiersza „Katechizm polskiego dziecka” i radosna piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem” uświadomiły wychowankom kim są i gdzie jest ich miejsce. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy pieśni , które towarzyszyły żołnierzom podczas wojennych szlaków i walk o  wolność. Obchody 11 Listopada roku 2018 upamiętniła fotografia, która może przetrwa następne 100 lat.

14Galeria zdjęć: Przedszkolaki z Bezled uczciły Święto Niepodległości