Aktualności

Mikołajki

  • 19-12-2022
W dniu 17 grudnia 2022 r. popołudnie w Bezledach upłynęło w klimacie Gminnych Mikołajek. Wydarzenie rozpoczął spektakl teatralny dla dzieci pt. "Kraina Lodu, w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru Krak-Art. Wesoły bałwan Olaf oraz siostry Anna i Elza, to postacie których nie trzeba przedstawiać dzieciom, dlatego też interaktywne widowisko okazało się bardzo trafionym wyborem.
 
Na drugą część mikołajek, zaprosiliśmy dzieci do Gminnej Hali Sportowej w Bezledach, gdzie oficjalne rozpoczęcie ogłosił Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, a oprócz wizyty rozśpiewanego Świętego Mikołaja, pojawiły się pokazy taneczne, stoisko animacyjno-warsztatowe oraz dmuchane zjeżdżalnie.
 
Mieliśmy okazję podziwiać występy dzieci z grup tanecznych z Bezled, Galin i Osieki, które ćwiczą na co dzień pod okiem instruktorek Oli Krawczyk oraz Klaudii Piątkowskiej. Ponadto w klimat koreańskiej sztuki walki taekwondo, poprzez szkolenie podstawowe, wprowadził dzieci Pan Tomasz Zaremba w asyście swoich uczniów, którzy również aktywnie brali udział w wydarzeniu.
 
Nowością podczas tegorocznych Mikołajek były warsztaty pakowania prezentów świątecznych, oraz kącik pisania listów do Świętego Mikołaja.Serdecznie dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Łabędnika, Nalikajm i Połęcza za wsparcie w postaci przygotowania słodkiego poczęstunku oraz napojów.
 
Mimo trudnych warunków drogowych oraz sezonu przeziębień, cieszymy się z frekwencji i mamy nadzieję, że wszyscy bawili się "mikołajkowo".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Mikołajki

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją