Andrzejki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji

I tak oto w naszej szkole dnia 27.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Od godziny 8:00 do 10:00 bawiły się dzieci z klas 0 - III, natomiast klasy IV- VI od godz. 10.00 do 12.15. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św.Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Cały dzień był pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Uczniowie zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie w tym magicznym dniu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania, a w szczególności wróżkom Nikoli i Oliwii z klasy IV oraz Aleksandrze, Weronice, Emilii, Oliwii z klasy VI.

Dziękuję także przewodniczącemu szkoły Kacprowi Subotowiczowi za zorganizowanie zabawy dla uczniów naszej szkoły.

Autor publikacji:Opiekun Samorządu Uczniowskiego - p.Alicja Andrzejczyk