ANDRZEJKI 2014r

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce 28.11.2014r.(piątek), kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Alicji Andrzejczyk zaprosił wszystkich uczniów kl.0-VI wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy i zapewnił wiele atrakcji. Przyczyniły się do tego uczennice piątej i szóstej klasy, które przebrane w piękne, kolorowe suknie, przygotowały różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Całą imprezę uświetniała nam muzyka, a didżejami byli uczniowie klasy piątej Damian T. i Krzysztof O. Zabawa trwała od 9.10 do 11.00- klasy 0- II, natomiast klasy III-VI od godz. 13.00 do 14.50.

Teraz z niecierpliwością czekamy na bal karnawałowy.

Autor publikacji: Samorząd Uczniowski