BAL JESIENI PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 23.09.2015 r. odbył się „Bal Pani Jesieni”. Dzieci z grupy „0” przebrane za jabłuszka przybyły do przedszkolagdzie przywitała je Złota Polska Jesień i Szaruga Jesienna. Przedszkolaki przywitały Panią Jesień wierszem i piosenką. Pani jesień przygotowała dla nich bardzo dużo zagadek, na które dzieci pięknie potrafiły odpowiadać.W czasie zabawy nie zabrakło konkursów. Ciekawym konkursem był konkurs pt. „Rozpoznaj dary jesieni”, w którym swoją wiedzą na temat darów jesieni znakomicie dzieci się wykazały.

W trakcie balu dzieci mogły usłyszeć odgłosy spadających kasztanów, żołędzi, świst wiatru, szelest liści, stukanie kropel deszczu o szyby w oknach, a później każdy mógł naśladować jeden z jesiennych odgłosów. Przedszkolaki zabawiły się również na balu w jesienną orkiestrę grając na różnych instrumentach. Po tak pięknej grze wszyscy zostali zaproszeni do tańca liści. Na koniec dzieci wykonały piękne jesienne obrazy z liści,z których później powstała wystawa w klasie.Bal Pani Jesieni minął bardzo szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany.

Autor foto i publikacji: p.Sylwia Kozera - wychowawczyni klasy "0"