Wielki sukces naszej małej szkoły!
II miejsce w Turnieju BRD

W ostatnia sobotę tj. 16 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Jak co roku, nie mogło zabraknąć tam uczniów z Naszej Szkoły.

Reprezentantami wyłonionymi z pośród najlepszych w drodze eliminacji szkolnych byli:

• Ola Subotowicz,
  • Weronika Mieszkowska,
  • Krzysiu Owczarek,
  • Kacper Subotowicz.
  • Eliminacje powiatowe rozgrywane są w trzech kategoriach:

- testy teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego, które w tym roku zostały uzupełnione o skrzyżowania dróg – tzw. "krzyżówki”,

- praktyczna jazda rowerem po specjalnym torze przeszkód, który zmontowano w sali gimnastycznej, na śliskim parkiecie,

- praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach lub zdarzeniach drogowych z udziałem pieszych bądź rowerzystów.

Spośród 9 przedstawicieli szkół podstawowych powiatu, nasza czwórka zajęła 2 miejsce w tych eliminacjach, a 1 miejsce w gminie! Dodatkowym wyróżnieniem dla Szkoły Podstawowej w Krawczykach było najlepsze rozwiązanie testu teoretycznego z zakresu przepisów ruchu drogowego przez Olę Subotowicz, a cała grupa zyskała pochwałę za najefektowniejszy i skoordynowany sposób wykonania przydzielonego zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Gratulujemy całej grupie niebywałego sukcesu i otrzymanych nagród! JESTEŚCIE WIELCY!

Teraz oni będą szkolili pozostałych uczniów, jak należy pomagać poszkodowanym w wypadkach, które zdarzają się nawet w naszym najbliższym otoczeniu!

Opiekun grupy - Zbigniew Mielnik

Autor tekstu:p.Zbigniew Mielnik