Wielki sukces naszej małej szkoły!
II miejsce w Turnieju BRD

W ostatnia sobotę tj. 16 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Jak co roku, nie mogło zabraknąć tam uczniów z Naszej Szkoły.

Reprezentantami wyłonionymi z pośród najlepszych w drodze eliminacji szkolnych byli:

 • Ola Subotowicz,
 • Weronika Mieszkowska,
 • Krzysiu Owczarek,
 • Kacper Subotowicz.
 • Eliminacje powiatowe rozgrywane są w trzech kategoriach:

  - testy teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego, które w tym roku zostały uzupełnione o skrzyżowania dróg – tzw. "krzyżówki”,

  - praktyczna jazda rowerem po specjalnym torze przeszkód, który zmontowano w sali gimnastycznej, na śliskim parkiecie,

  - praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach lub zdarzeniach drogowych z udziałem pieszych bądź rowerzystów.

  Spośród 9 przedstawicieli szkół podstawowych powiatu, nasza czwórka zajęła 2 miejsce w tych eliminacjach, a 1 miejsce w gminie! Dodatkowym wyróżnieniem dla Szkoły Podstawowej w Krawczykach było najlepsze rozwiązanie testu teoretycznego z zakresu przepisów ruchu drogowego przez Olę Subotowicz, a cała grupa zyskała pochwałę za najefektowniejszy i skoordynowany sposób wykonania przydzielonego zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Od początku

  Gratulujemy całej grupie niebywałego sukcesu i otrzymanych nagród! JESTEŚCIE WIELCY!

  Teraz oni będą szkolili pozostałych uczniów, jak należy pomagać poszkodowanym w wypadkach, które zdarzają się nawet w naszym najbliższym otoczeniu!

  Opiekun grupy - Zbigniew Mielnik


  Autor tekstu:p.Zbigniew Mielnik