Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto!

Na tą chwilę wszystkie dzieci szykują się od kilku tygodni. Dzień pełen miłości, radości, uśmiechów, piosenek i wierszy. Dziadkowie i Babcie też od dawna oczekują na spotkanie ze swoimi milusińskimi

W piątek 20 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rodzice klas młodszych upiekli pyszne ciasta i zajęli się dowiezieniem seniorów do szkoły. Tego dnia ubrali swoje pociechy w prześliczne stroje. Dziewczynki w sukienki, spódniczki-kolorowe i piękne jak z bajki. Chłopcy wystrojeni w koszule z krawatem lub muszką.

Dzieci klas 0-III prezentowały wiersze, piosenki mówiące o wielkiej miłości do babci i dziadka. Były też tańce: cza-cza, rock and roll, blues oraz „Sto lat” zagrane przez Julkę i Kaję z klasy II. Wzruszeni dziadkowie ze łzami w oczach i uśmiechem na ustach podziwiali swoje wnuczęta. Z radością przyglądali się ich popisom. Brawom nie było końca!

Na koniec dziadkowie otrzymali dyplomy i lizaki z napisem Kocham Cię. Całość przygotowały: pani Alicja Andrzejczyk, Ewa Emilianów i Monika Dąbek.

Taka uroczystość odbywa się w naszej szkole rokrocznie i cieszy się wielkim powodzeniem – powiedziała pani dyrektor Małgorzata Chrapowicka. Cieszymy się, że mamy takie zdolne i roztańczone dzieci.

Takie spotkania i uroczystości są jak balsam dla duszy. Jak ważne, wiedzą tylko babcie i dziadkowie oraz wnuki.

Autor tekstu:p.Ewa Emilianów
Foto:p.Monika Dąbek