„Góra Grosza w Krawczykach”

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach brali udział w akcji prowadzonej przez Towarzystwo „Nasz Dom” -Góra Grosza. Zbierali grosz do grosza.

W konkursie klas 0 - VI klasa 0 zebrała najwięcej groszówek . Pomagali rodzice, znajomi i maluchy uzbierały ponad 9 kg złotych i srebrnych monet. To ich pierwszy wyczyn – a jakże ważny. Wychowawczyni mgr E. Kowalska dwoiła się i troiła aby zachęcić i przekonać małych i dużych do akcji w pomoc potrzebującym.

Pieniądze są przeznaczane na pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych. Trzeba pomagać! To hasło towarzyszące nam od kilkunastu już lat. "Pomagamy i będziemy pomagać" - powiedziała pani dyrektor szkoły mgr Beata Szymko. "Cieszę się, że zebraliśmy aż tak wiele bilonu."

Uczniowie szkoły łącznie uzbierali 27,8 kg monet. Dziewczęta z klasy IV –Magdalena Białucha, Natalia Kaźmieruk, Julia Suprynowicz zajęły się organizacją całej akcji od początku do końca. Do momentu wysłania dwóch paczek. Jednej 20 kg i drugiej prawie 8kg. Takie są wymogi organizatora.

W lutym 2015r podsumowano zbiórkę w szkole: wręczono dyplomy i drobne niespodzianki zwycięzcom.

Cieszymy się, że taka działalność wpisała się na stałe w tradycję naszej szkoły!

Autor publikacji: Opiekun akcji "Góra grosza" w SP Krawczyki mgr Ewa Emilianów