Żywa lekcja historii

23 października 2014r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach gościła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina, aby pokazać prezentację „Życie i kultura w średniowieczu”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi zapierający dech w piersiach pojedynek, pasowanie na rycerza czy zakuwanie w dyby. Każdy z widzów mógł wziąć udział w próbie ciężkiego miecza. Pokazom towarzyszyła narracja ukazująca modę i obyczaje rycerskie. Rekonstruktorzy zaprezentowali ponad dwadzieścia rodzajów broni składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy z uczniów mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki i przekonać się, jakiej siły wymagało posługiwanie się nim. Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

Autor publikacji: p. Alicja Andrzejczyk