„Pójdźmy wszyscy do stajenki…”

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który długo czekają dorośli jak i dzieci. To czas, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. 19 grudnia, tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia mogliśmy w naszej szkole obejrzeć „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Uczniowie, przygotowani przez p. Agatę Szulżycką przedstawili krótką historię narodzin Jezusa przeplataną kolędami i pastorałkami. Dzieci w pięknych strojach Maryi, Józefa, Mędrców ze Wschodu, pasterzy, aniołów wiernie odtworzyły swoje role. Jasełka przeniosły nas wszystkich w bardzo odległe czasy, przypominając, że w Betlejem w „lichej stajence” narodził się Zbawiciel. Po przedstawieniu jasełek zostały wręczone dyplomy wraz z nagrodami za konkurs bożonarodzeniowy, a następnie pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do symbolicznego połamania się opłatkiem oraz do wigilijnego poczęstunku, gdzie nie zabrakło tradycyjnych potraw. W tym dniu panowała ciepła i świąteczna atmosfera.

Autor publikacji: p. Agata Szulżycka