BAL KARNAWAŁOW W SZKOLE PODSTAWOWEJ
W KRAWCZYKACH

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale.

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Dnia 16.01.2016r. w Szkole Podstawowej im. Janusz Korczaka w Krawczykach odbył się również taki bal karnawałowy. Tego dnia na szkolnych korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wielu innych, aż nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali, podczas pląsów, robiło się kolorowo, zaś wszyscy bawili się wesoło. Uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów. Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano najciekawsze, własnoręcznie wykonane przebranie. Każde dziecko otrzymało nagrodę, co sprawiło wiele radości.

W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany w klasach przez rodziców. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii. Nie obyło się też bez wizyty Świętego Mikołaja, który wszystkim dzieciom podarował paczki.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Szkolna potańcówka umożliwiła dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w organizację imprezy oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Autor publikacji: p. Sylwia Kozera