3 miejsce Kacpra w konkursie wiedzy pożarniczej.

18 marca 2016r. w placówce Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyły się miejsko-gminne eliminacje z wiedzy pożarniczej pt: „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie tym, w gronie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, Kacper Subotowicz, reprezentujący Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Krawczykach, zajął 3 miejsce w swej kategorii.

Konkursy wiedzy pożarniczej mają na celu przybliżenie młodemu pokoleniu wiedzy z zakresu historii pożarnictwa w Polsce, rodzajów sprzętu i środków stosowanych współcześnie do gaszenia pożarów, zapobiegania przyczynom powstawania pożarów, jak również poznania, jakże odpowiedzialnej służby i pracy strażaków.

Gratulujemy Kacprowi i życzymy jeszcze wyższego wyniku w przyszłorocznych eliminacjach.

Autor foto i publikacji: p. Zbigniew Mielnik