„Turysto! Szanuj środowisko!”–akcja w Szkole Podstawowej w Krawczykach!

Sprzątanie świata w Krawczykach

W związku z międzynarodową akcją „Sprzątanie świata” 16 września w Krawczykach odbyło się wielkie sprzątanie naszej miejscowości. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Krawczykach oczyścili z odpadów teren wsi oraz pobliski las, w którym, natknęli się na dzikie wysypisko śmieci. W sumie uzbierano 21 worków odpadów. Akcję przeprowadzono na we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce, które przygotowało worki, rękawiczki oraz upominki, które po zakończeniu akcji otrzymali jej uczestnicy. W przedsięwzięciu brały udział wszystkie dzieci, nawet te najmniejsze z „zerówki”, które posprzątały teren wokół szkoły. Takie akcje mają ogromne znaczenie, ponieważ pomagają wpajać uczniom postawę dbałości o środowisko. Uświadamiają im, że śmieci nie wzięły się znikąd, sami je zostawiamy, a z drugiej strony wszyscy chcemy żyć w czystym otoczeniu.

Na zakończenie warto wspomnieć, że tegoroczna akcja w Polsce odbywa się pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!” i ma zachęcać do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody oraz promować postawę szacunku do przyrody.

Autor foto i publikacji: p. Mariola Maciejewska