"Sztuka malowania bombek"- warsztaty w naszej szkole.

W dniach 9.11. i 12.11.2015r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odbyły się warsztaty z panią Bogumiłą Metz, która chętnie skorzystala z zaproszenia pani dyrektor Małgorzaty Chrapowickiej. W warsztatach wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV- VI. Każdy uczestnik warsztatów miał nielada zadanie- pomalowanie i ozdobienie własnej bombki.

Pani Bogusia udzielała indywidualnych wskazówek, pokazywała kolejne etapy od nałożenia farby, kleju i brokatu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli się do pracy. W efekcie kilkugodzinnych zajęć powstały piękne, kolorowe bombki, które z pewnością znajdą swoje honorowe miejsce na świątecznym drzewku. Mogliśmy też podziwiać prawdziwe arcydzieła w wykonaniu pani B. Metz. Kunszt, w jaki sposób zostały wykonane sprawił, że nie można było od nich oderwać oczu.

Dziękujemy pani Bogusi za czas poświęconym uczniom oraz cenne wskazówki, które nasza młodzież zapamięta na długo. To była żywa lekcja rękodzieła atystycznego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Autor publikacji: p. Alicja Adrzejczyk
Autor witryny WWW: Marta Hryniewicz kl. VI