6 grudnia- dniem pełnym niespodzianek
w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach

W tym roku mikołajki w naszej szkole rozpoczęły się od wizyty honorowego gościa, czyli świętego Mikołaja wraz z pomocnikiem. Były wspólne rozmowy, zabawy, wierszyki, śpiewanie kolęd oraz prezenty. To nie był jeszcze koniec niespodzianek. Poraz kolejny odwiedzili naszą szkołę panowie z Rotary Club Bartoszyce z p. Janem Korzeniewskim-prezydentem RC. Nasi zaprzyjaźnieni Mikołajowie przywieźli tyle słodkich prezentów, że nie mieściły się dzieciom w dłoniach. Nasi goście wręczyli nagrody książkowe, ufundowane przez Gminę Bartoszyce, uczniom klas "0", II i III za przejście do następnego etapu w Ogólnopolskim Konkursie "Zapobiegajmy Pożarom". Oto zwycięscy: klasa „0” Ala Dąbrowska, Milena Wołyńska, Kamil Zajączkowski, Jakub Gryszun, klasa II Julia Subotowicz, Dominika Kupis, klasa III Maja Buczak, oraz laureatom Szkolnego Konkursu Turystyczno-Krajobrazowego, II edycja klas IV-VI pn. „Świat Pustyń”. I miejsce zajęła ucz. klasy V Amelia Jaskólska, II miejsce Kacper Subotowicz z klasy VI, III miejsce przypadło w udziale Nikoli Jaroszewicz z klasy V.

Ponieważ "każdy może być świętym Mikołajem", więc z tej okazji panowie z Rotary Club również zostali obdarowani drobnymi upominkami. Wtorkowy dzień dał dużo radości wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły.

Dziękuję przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Kacprowi Subotowiczowi oraz Natalii Kaźmieruk za pomoc w zorganizowaniu mikołajkowego szaleństwa.

Autorka tekstu-opiekun SU: p.Alicja Andrzejczyk
Publikacja:Zbigniew Mielnik