Spotkanie z poezją.

Dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Rodnowie. Swoje interpretacje znanych i mniej znanych utworów zaprezentowano 20 kwietnia br. W szkolnym etapie wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

Z samego rana zebraliśmy się wszyscy, by wspólnie wybrać tych uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym. Jury w składzie: p. Alicja Andrzejczyk, p. Danuta Zdunek oraz p. Joanna Borys musiało nieźle się natrudzić, by wytypować tylko 2 osoby wśród tak wielu znakomitych recytatorów. Podczas prezentacji utworów największą uwagę zwracano na dobór repertuaru, odpowiednią dykcję, tempo, intonację oraz własną interpretację utworu. Ponadto ważny był również ogólny wyraz i postawa sceniczna.

Po burzliwych naradach jury zdecydowało nagrodzić po 3 uczniów z każdej kategorii wiekowej. I tak w kategorii klas I-III miejsce 3 zajęła Wiktoria Pryka, 2 miejsce Julia Subotowicz, zaś 1 miejsce Szymon Nizio i to właśnie on będzie nas reprezentował w kategorii młodszych klas.

Natomiast w klasach IV – VI wyniki przedstawiały się następująco: miejsce 3 – Martyna Kiszkis, miejsce 2 – Amelia Jaskólska, zaś 1 – zaszczytne –Marta Hryniewicz.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz dyplomami. Marcie i Szymonowi życzymy natomiast wygranej w gminnym etapie konkursu i trzymamy za nich kciuki.

Autor publikacji: p.Joanna Borys

Szkoła liczy w bieżącym roku szkolnym 87 uczniów, wraz z licznym oddziałem klasy "0".

Nowy rok szkolny 2011-2012 ...już rozpoczęty!

Jesteśmy małą szkołą, ale stanowimy szalenie zwartą, rodzinną grupę lokalnej społeczności nastawionej na sukces każdego, powierzonego nam dziecka. Dobro ucznia jest dla nas piorytetem, a przyjazna atmosfera panująca w szkole jest codziennością!