ODBLASKOWE DZIECIAKI

Dnia 13 listopada 2014r. nasza szkoła gościła przedstawiciela policji – sierżanta Krzysztofa Leśniewskiego. Okazją do spotkania było podsumowanie akcji propagującej bezpieczeństwo na drodze „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”. Dzieci z oddziału przedszkolnego w formie występu artystycznego zaprezentowały swoją wiedzę kolegom i koleżankom z klas I – III na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaproszony gość podkreślił jak ważne są sygnały i znaki odblaskowe. Nawiązał również do podstawowych zasad ostrożności w kontaktach z nieznajomym, przypomniał numery telefonów alarmowych. Na zakończenie wręczył dzieciom znaczki odblaskowe, a one zobowiązały się, że będą je zawsze nosić.

„Nasza szkoła cała świeci, bo ma bardzo dużo odblaskowych dzieci” – Takim okrzykiem dzieci z „zerówki” podsumowały spotkanie i z wypiekami na twarzy przyjmowały gratulacje od pani dyrektor Beaty Szymko. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy, wyposażone w materiały edukacyjne (kamizelki odblaskowe, broszury, plakaty, znaczki odblaskowe) dzieci mogły włączyć się do ogólnopolskiej akcji oraz w atrakcyjny sposób zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa.
Dziękujemy!

Autor publikacji: p. Elżbieta Kowalska