BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

08 października w Szkole Podstawowej w Krawczykach odbyło się spotkanie klas I-VI i przedszkolaków z policjantami z Referatu Ruchu Drogowego w Bartoszycach. Spotkanie z dziećmi przeprowadzili: mł. aspirant Piotr Bajno i aspirant Dariusz Kozera.

Na dobry początek policjanci włączyli dzieciom piosenkę o ruchu drogowym, przy której dzieci tańczyły. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać w drodze do szkoły. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność zachowania ostrożności przy poruszaniu się po drodze bez chodnika oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci omawiali też podstawowe znaki drogowe. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania się na drodze oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Funkcjonariusze przypominali ponadto maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.Od początku

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od policjantów odblaski, które po zmroku poza obszarem zabudowanym musi posiadać każdy pieszy. Największą radość sprawił dzieciom pokaz policyjnego sprzętu: radiowozu z wideorejestratorem, laserowego miernika prędkości i alkotestu. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w pamięci dzieci.


Autor publikacji: p.Sylwia Kozera