„Z PUCHATKIEM IDZIEMY ODWAŻNIE W ŚWIAT”

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach mogą odważnie i śmiało kroczyć do przodu. Cały październik i listopad 2014 roku dzieci uczyły się , ćwiczyły i poszerzały wiedzę , umiejętności z zakresu bezpieczeństwa swojego i swoich kolegów. Były zabawy, które pomogły utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym –jak unikać zagrożeń i jak właściwie i ciekawie spędzać czas w domu, w szkole, w czasie zabaw na powietrzu. Będąc w klubie „Bezpiecznego Puchatka” poznały jego dobre rady i ostrzeżenia i wzięły je sobie do serca. Na zawsze i głęboko. Rodzice też otrzymali broszury zawierające informacje o tym programie. Był to miły czas spędzony na treningach koncentracji uwagi, pamięci,spostrzegawczości, czas poznawania prawidłowych zachowań w kontaktach z nieznajomymi na ulicy i w sieci. ”Dzisiaj już wiem, że nigdy, przenigdy, nie mogę wsiadać do auta nieznajomej osoby ( chociaż miłej i sympatycznej )-mówi Martynka Kiszkis , uczennica klasy I.

Były też ćwiczenia związane ze zdrowym odżywianiem, numerami alarmowymi, aktywnym wypoczynkiem, kosmicznymi podróżami. Na koniec listopada2014 rokunasze dzieci pięknie napisały Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa-powiedziała pani dyrektor szkoły Beata Szymko. Jestem z nich dumna. Dzięki tym krokom uczniowie klasy I utrwalili wiedzę na temat bezpiecznych ,zdrowych, właściwych zachowań. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, uwierzcie mi… Całość zakończyła się 2 grudnia wręczeniem dyplomów „Bezpiecznego Puchatka” oraz znaczków odblaskowych. Teraz możemy śmiało kroczyć do przodu, bezpiecznie i odważnie!

„Bezpieczny Puchatek” to super sprawa dla dużych i małych-mówią rodzice pierwszaków Szkoły Podstawowej w Krawczykach.

Autor publikacji: p.Ewa Emilianów - wychowawczyni klasy I