Wyniki szkolnego konkursu na najtrafniejsze hasło antynikotynowe

26 listopada 2015r., przy okazji prezentacji scenki o zasadach dobrego wychowania, rozstrzygnięto szkolny konkursu dla klas IV – VI na najtrafniejsze hasło antynikotynowe. Konkurs był ogłoszony w związku z przypadającym w tym roku na 19 listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Julia Suprynowicz, klasa V, za hasło „Fajka, papieros nikotyna. Choroby. Tak to się zaczyna”.

II miejsce – Dominika Langhans, klasa VI, za hasło „Palenie Wam szkodzi i do tego strasznie smrodzi”.

III miejsce – Marta Hryniewicz, klasa VI, za hasło „Palenie papierosów zabija wiele osób”.

Wyróżnione wyżej hasła mówią o oczywistych dla wszystkich faktach – palenie papierosów prowadzi do wielu chorób, w tym choroby nowotworowej, mam więc nadzieję, że nasi uczniowie nigdy nie sięgną po papierosy.

Na zakończenie dodam, że nagrodzone osoby wymyśliły hasła antynikotynowe samodzielnie i dlatego wygrały, mimo dużej konkurencji.

Autor publikacji: p.Mariola Maciejewska