Śniadanie Daje Moc! „Zerówka!”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z rodzicami włączyli się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto w naszej szkole obchodziliśmy w piątek - 5.11.2015r.

Nasza grupa starannie przygotowała się do tego dnia, poznając 12 zasad zdrowego odżywiania.

Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, dzieci przygotowały wspólnie z nimi kolorowe kanapki, szaszłyki, myszki z jajek, jeżyki owocowe i przepyszny koktajl z owoców. Wszystkie pyszności dzieci zaniosły na przygotowany stół, który znajdował się w sali sportowej, gdzie odbyło się wspólne śniadanie wszystkich uczniów i rodziców z całej szkoły. Dzieci przyznały, że niektóre potrawy próbowały po raz pierwszy i bardzo im smakowały.

Taka akcja uświadomiła dzieciom znaczenie śniadania i pozwoliła przekonać się do nowych smaków.

Autor publikacji: p. Sylwia Kozera

Autor tematycznej witryny: Kornelia Jagiełło kl. VI