PIERWSZAKI ŚLUBUJĄ

14 października 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odbyła się bardzo ważna uroczystość. Ważna dla rodziców, uczniów klasy I oraz wychowawczyni Ewy Emilianów.

Tego poranka podczas Dnia Edukacji Narodowej najmłodsza klasa starała się przekonać, pokazać i udowodnić, że są gotowi by pasowano ich na uczniów szkoły. Znali swoje prawa i obowiązki, jako uczniowie. Potrafili bezpiecznie poruszać się po drodze, ulicy. Wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz, rzecz bardzo ważna, iż wiedzą dużo o swojej Ojczyźnie, o Polsce. Pani dyrektor Beata Szymko stwierdziła, że mogą przystąpić do ślubowania na sztandar Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach oraz pasowała pierwszaków na pełnoprawnych uczniów. Król Maciuś I, w którego wcielił się uczeń klasy IV-Kacper Subotowicz oraz Feluś-Patryk Cegiełka byli świadkami i uczestnikami tej ceremonii. Prowadzili pierwszaków w imieniu Janusza Korczaka, patrona szkoły, przez świat książek, po kolejne kroki do „ dorosłości”. Tego dnia było dużo braw, niespodzianek, podziękowań. Dużo gości i dużo radości. Był bal, słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice. Dzieci otrzymały „rożki obfitości”, by jeszcze w domu cieszyć się tą piękną chwilą. Jak miło, że taki dzień znajduje się w kalendarzu imprez szkoły i jest wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej, rodziców oraz środowiska-powiedziała pani dyrektor Beata Szymko. To bardzo ważny moment w życiu szkoły zwłaszcza dla maluchów.

Autor publikacji: p. Ewa Emilianów