„Niech wyrosną z Was tacy,
którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną!”

Janusz Korczak

22 października 2015 r. w naszej szkole, Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach był dniem bardzo uroczystym i ważnym w życiu uczniów , a w szczególności pierwszoklasistów. Tego dnia odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. W specjalnie udekorowanej na tę uroczystość sali , zebrała się cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Gminy Bartoszyce p. Jadwiga Gut.

Pani Małgorzata Chrapowicka dyrektor szkoły rozpoczęła doniosłą uroczystość powitaniem wszystkich. Dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały się w programie artystycznym , czym pokazały, że znają obowiązki ucznia, przepisy ruchu drogowego, swój kraj i jego symbole oraz szkołę, w której się uczą. Burza braw pozwoliła stwierdzić, że dzieci mogą przystąpić do ceremonii ślubowania. Z wielką tremą, przejęci z wypiekami na twarzach pierwszoklasiści, przekraczali symboliczną bramę szkoły gdzie czekała na nich Pani Wójt, która uroczyście pasowała na ucznia. Dowodem tej ceremonii były dyplomy wręczane przez dyrektora szkoły.

Wychowawca klasy Elżbieta Kowalska gratulowała wszystkim, a dumni i przejęci rodzice wręczali przygotowane upominki. Wszyscy wiemy jak ważną rolę w życiu dziecka pełni rodzina, dlatego wychowawca klasy w specjalnym „Liście do rodziców” przedstawiła prośby dzieci dotyczące pomocy na początku szkolnej drogi. Pierwszoklasiści wręczyli rodzicom listy oraz podziękowali słodkimi, piernikowymi serduszkami.

W imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy p. Wójt Jadwidze Gut za przyjęcie zaproszenia i udział w tym szczególnym pełnym dumy i wzruszenia dniu. Rodzicom za obecność i aktywny udział w życiu klasy oraz za przygotowanie niespodzianek, bez Was nie byłoby tak słodko. Panu Krzysztofowi Subotowicz pracownikowi Nadleśnictwa Bartoszyce za pomoc i wsparcie. Dziękuję również uczniom klasy VI: Oli Subotowicz, Oliwii Kiszkis oraz Krzysztofowi Owczarek, którzy bezpośrednio uczestniczyli w przeprowadzeniu uroczystości.

Jestem przekona, że wspólnie zorganizowana uroczystość zostanie w pamięci na zawsze.

Autor publikacji: p. Ela Kowalska