Śniadanie daje moc

Stres, pośpiech, nieustanny brak czasu powodują, że często zapominamy o własnym zdrowiu. Nie odżywiamy się racjonalnie, jadamy nieregularnie, sięgamy po fast foody. Zapominamy również o śniadaniu – najważniejszym posiłku dnia. Mając na uwadze wagę problemu, postanowiliśmy zorganizować w szkole Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem „Śniadanie daje moc”.

Chcieliśmy poprzez to wpajać zasady zdrowego odżywiania wszystkim dzieciom zaczynając od tych najmłodszych z „zerówki”. Dzieci z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały więc zdrowe, kolorowe i niezwykle apetyczne kanapki, koreczki, sałatki warzywne i owocowe, które później ozdobiły wspólny stół. Można by rzec, że był to festiwal zdrowej żywności. Dalej nastąpiła degustacja. Wszyscy ze smakiem kosztowali przygotowane specjały. Tego dnia powstały także prace plastyczne, na których uczniowie przedstawili jak rozumieją pojęcie „zdrowej żywności. Uznanie jury zdobył plakat „zerówki” w kategorii ‘O”- II i praca klasy IV w kategorii III – VI. Wszyscy uczestnicy akcji świetnie się bawili, a przede wszystkim była to praktyczna lekcja zdrowego odżywiania. W związku z dużym zainteresowaniem chcielibyśmy kontynuować nasze działania w przyszłości.

Autor tekstu:p.Mariola Maciejewska
Foto:p.Mariola Maciejewska p.Oleh Krukenytskyy