Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej
im. Janusz Korczaka w Krawczykach

Dnia 5 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Krawczykach zorganizowano Dzień Zdrowego Śniadania w ramach Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie daje moc”.

W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas, ale najbardziej chcieliśmy dotrzeć do tych najmłodszych z klas „0”-III, bowiem to w tym wieku kształtują się nawyki żywieniowe człowieka, a jeżeli są popełniane błędy żywieniowe, to warto je wychwycić i w porę wyeliminować. Temu służą m.in. takie akcje, jak ta przeprowadzona w naszej szkole.

Tego dnia dzieci wykonywały przepyszne, kolorowe, oryginalne i zdrowe kanapki, koreczki, sałatki owocowe i warzywne, owocowe jeże, szaszłyki oraz soki i koktajle. Wszystko pod czujnym okiem wychowawców i wydatnej pomocy rodziców, którzy mocno wsparli nasze przedsięwzięcie. Dzieci na ten dzień udekorowały sale lekcyjne, wykonały gazetki tematyczne o zasadach prawidłowego żywienia i roli śniadania-najważniejszego posiłku dnia, przygotowały wierszyki, a na koniec prezentowały na forum przygotowane przez siebie potrawy.

Dzień zdrowego Śniadania organizowaliśmy w szkole po raz drugi, ale patrząc na bardzo pozytywny odbiór akcji przez uczniów i ich rodziców-chcemy ją w przyszłości kontynuować, bo przecież zdrowie mamy tylko jedno i całe życie uczymy się jak o nie dbać.

Autor tekstu:p.Mariola Maciejewska
Foto:p.Mariola Maciejewska p.Oleh Krukenytskyy