„Savoir – vivre na co dzień ” – odsłona druga

„Dobre zachowanie w modzie niech będzie.
Pamiętaj o nim zawsze i wszędzie!”

Pod takim hasłem uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli apel szkolny, który przygotowali w ramach realizowanego, w tym roku szkolnym programu na temat zasad dobrego zachowania. Całość rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Subotowicz, który wyjaśnił znaczenie słów „savoir –vivre”. Pierwszaki w scenkach, piosenkach, zabawach i pląsach pokazały jak można bawić się zgodnie wykorzystując ciało i mowę. „ Czy nogi służą do kopania, a ręce do popychania? Na pewno nie!”-mówiła Gabrysia. „Czy buzia jest po to, żeby brzydko mówić, a język po to, żeby go pokazywać? Na pewno nie!–twierdziła Dominika.

Uczniowie zaprezentowali jak w zabawie można wykorzystać nogi i ręce oraz ćwiczyć mowę w „łamańcach językowych”. Chętni i odważni starsi koledzy mogli spróbować swoich sił mówiąc „W czasie suszy szosa sucha”, „Mały miś lubi miód, miodu nie ma misio schudł”, lub „Król Karol kupił królowej Karolinie korale”. Na zakończenie dzieci zgodnie stwierdziły, że ten, kto umie się zachować na sympatię i uśmiech zasługuje”. Podsumowaniem występu było wzajemne przekazanie „iskierki przyjaźni i uśmiechu”, aby wszyscy, młodsi i starsi zrozumieli, jak ważne jest dobre zachowanie na co dzień.

Autor publikacji: p.Elżbieta Kowalska