...dzieci podziękowały BRAWAMI NA STOJĄCO

Dnia 6 października 2014r. nasza szkoła gościła aktorów ze Studia Artystycznego „Arkada” z Suwałk. Zespół ten przyjechał do naszej małej społeczności ze spektaklem „Kto jest najpiękniejszy”. Przedstawienie dedykowane młodym widzom powodowało w nich zachwyt, radość i podziw. Wielkim zaskoczeniem dla małych odbiorców były pojawiające się postaci: pięknego Motylka - leniuszka, pracowitej Pszczółki i Mrówki oraz Świerszcza i Pająka. Wspólna zabawa w żywy teatr pokazała jak z Motylem można rozplątywać pajęczynę, jak z Mrówką zbudować „dom”. Spontaniczność i żywiołowość reakcji na przebieg spektaklu udzielała się wkoło. Gdy było wesoło śmiali się wszyscy, słysząc szloch Motyla razem z nim smucili się. Postaci zwierząt występujące w przedstawieniu pokazały i utwierdziły nasze dzieci w przekonaniu, że nie zewnętrzne piękno, lenistwo i pycha, lecz pracowitość, troska i pomoc drugiemu to cechy najbardziej pożądane. Za emocje, przeżycia oraz wartości wyniesione z teatralnej lekcji dzieci podziękowały BRAWAMI NA STOJĄCO.

Autor publikacji: p. Ela Kowalska