Warsztaty świąteczne „ Ubieramy Choinkę”

Już grudzień, a jak grudzień to i święta... Wszyscy czekają na nie z wypiekami na twarzach... Dzieci przygotowują ozdoby, poznają tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

We wtorek 1 grudnia 2015r. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odbyły się Przedświąteczne Warsztaty Bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni Rodzice oraz Pani Dyrektor, aby wspólnie ze swoimi pociechami wykonać ozdoby na naszą klasową choinkę. Serdecznie i ciepło wszystkich zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor - Małgorzata Chrapowicka.

Na początku dzieci przywitały Rodziców i Babcie programem artystycznym. Podczas przedstawienia nie brakowało momentów wzruszenia, uśmiechów na twarzach i łezki kręcącej się w oku. Nastrojowa scenografia, niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie i rozbrzmiewające kolędy podkreślały klimat tego dnia. Rodzice byli zachwyceni, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy.

Przy dźwiękach kolęd, z pomocą Rodziców i Babć, powstały radosne aniołki, kolorowe łańcuszki, białe bałwanki, błyszczące bombki i gwiazdki, które zabłysły na naszej choince. Podczas tworzenia ozdób wszyscy wykazywali się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. Piękne choinki, zrobione wspólnie z rodzicami, z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację w każdym domu.

Dzień ten był dniem wyjątkowym. Nasze drzewko jest już ubrane i wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż i Mikołaj jest bardzo blisko.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

Autor publikacji:wychowawczyni klasy "0" - p. Sylwia Kozera