„Są takie święta raz do roku,co budzą życie, budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra , zima już idzie spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa..."

Warsztaty wielkanocne

W czwartek 3 marca 2016 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odbyły się warsztaty wielkanocne, które poprowadziły p. Zofia i Magda Pażuś.Wzięli w nich udział uczniowie klasy IV oraz mama jednego z uczniów, p. Katarzyna Kołowrocka. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania wielkanocnych ozdób. Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie i malowanie kogucików, kurek i zajączków styropianowych oraz wykonanie z bibuły wiosennych kwiatów. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów m.in.: nożyczki, bibułę, krepinę, wycinanki samoprzylepne, serwetki papierowe z motywami wielkanocnymi, wstążki, siatki, oraz pistolet klejowy, uczestnicy stworzyli własnoręcznie piękne ozdoby. Niektóre z wykonanych prac zostaną zaprezentowane podczas jubileuszu 70- lecia szkoły.

3- godzinne warsztaty minęły bardzo szybko, więc p.o dyr. szkoły Małgorzata Chrapowicka zaprosiła panie ponownie w czwartek 10 marca. Zajęcia dały dzieciom wiele uśmiechu i satysfakcji oraz stworzyły okazję do rozwijania twórczości i wyobraźni.

Autor tekstu:p.Alicja Andrzejczyk