Śladami Ignacego Krasickiego - wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego

Czas płynie nieubłagalnie i zdecydowanie za szybko. Dla uczniów klasy VI nauka w szkole podstawowej właśnie dobiega końca. Jeszcze tylko dwa tygodnie i zabrzmi dla nich ostatni dzwonek. Mając to na uwadze, uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę.

Za cel swojej wyprawy obrali pobliskie, klimatyczne miasto Lidzbark Warmiński – perełkę turystyczną regionu. Po dotarciu na miejsce grupę wycieczkowiczów przejęła pani Izabela Treutle – przewodnik po Warmii i Mazurach, na co dzień pracująca w Oranżerii Kultury, która pokazała zwiedzającym najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Lidzbarku Warmińskim.

Uczniowie zwiedzili m.in.: Oranżerię Kultury – dziś przepięknie odrestaurowany budynek z nowymi salami: ekspozycyjną, koncertową, konferencyjną, a także mieszczący siedzibę Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – dawniej letni pałac Biskupa Ignacego Krasickiego, zrewitalizowaną Starówkę, dziedziniec Zamku Biskupów Warmińskich, Przedbramie.

Pani przewodnik zapoznała uczniów z historią miasta od średniowiecza do czasów współczesnych, przy czym opowieść ta była okraszona wieloma ciekawostkami z jego historii..

Wycieczka minęła szybko, w miłej atmosferze, pogoda dopisała, nie zabrakło też miejsca na lody i pizzę. Gościem specjalnym wycieczki była pani Ewa Hryniewicz -- przewodnicząca Rady Rodziców w klasie VI.

Wychowawca klasy VI - Mariola Maciejewska