Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Dzień Dziecka w Kinkajmach

Za nami wspaniale radosny dzień, którym były obchody drugiego już Gminnego Dnia Dziecka, który wzorem roku poprzedniego zorganizowano na boisku sportowym w Kinkajmach wspólnie z 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną.
 
Z okazji święta wszystkich dzieci przygotowano wiele atrakcji, z których, ku uciesze organizatorów, korzystano co niemiara. Oficjalnego otwarcia tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Dziecka dokonał Andrzej Dycha – Wójt Gminy Bartoszyce i płk Mariusz Iwon - z-ca Dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, jako organizatorzy oraz goście - Starosta Powiatu Bartoszyckiego i Burmistrz Miasta Bartoszyce.
 
W programie uroczystości znalazły się występy wokalne i taneczne gminnych artystów dziecięcych, konkurs wiedzy o gminie, poznano także zwycięzców konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki". Główną atrakcją wydarzenia był koncert znanej grupy dziecięcej Małe TGD, który wprawił wszystkich uczestników koncertu w niezwykle pozytywny nastrój, który na dłużej podtrzymał występ znanego z telewizyjnych ekranów iluzjonisty Mago Magic.
 
O kubki smakowe zadbały jak zwykle nieocenione koła gospodyń wiejskich, a dla chętnych smakoszy, poza pokazem sprzętu wojskowego i rozmaitymi wojskowymi atrakcjami, 20 BBZ zaserwowała aromatyczną grochówkę.
 
Obchody Dnia Dziecka uświetniły służby mundurowe, które przygotowały zagadki i zadania edukacyjne skierowane do najmłodszych. Na obchodach dnia dziecka pojawili się także motocykliści z klubu Wiraż, którzy chętne i odważne dzieci przewieźli po wyznaczonej do tego celu trasie.
 
To był piękny dzień, pełen atrakcji, radości i uśmiechu. Mamy nadzieję, że ten uśmiech będzie gościł na twarzach wszystkich pociech cały rok.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin