Aktualności
Ślubowanie klasy pierwszej w Krawczykach
- 15-01-2019
- drukuj
Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Krawczykach. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem, z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju, który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie, nowe birety. Podczas ceremonii 6 pierwszoklasistów, w obecności dyrektor Małgorzaty Chrapowickiej, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
49Galeria zdjęć: Ślubowanie klasy pierwszej w Krawczykach
I sesja Rady Gminy Bartoszyce odbędzie się 23 listopada 2018 r.
- 15-01-2019
- drukuj
Wójt Gminy Bartoszyce zawiadamia, że w oparciu o art. 20 ust. 2 w zw. z ust. 1 zd. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.)
Gminne obchody Dnia Niepodległości
- 15-01-2019
- drukuj
Gminne obchody Dnia Niepodległości odbyły się w Galinach. Uroczystą msze świętą odprawił ksiądz infułat Adolf Setlak. Program artystyczny przygotowała Szkoła Podstawowa w Galinach.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
24Galeria zdjęć: Gminne obchody Dnia Niepodległości
Dzień Niepodległości w Krawczykach
- 15-01-2019
- drukuj
Cała społeczność szkoły w Krawczykach uczciła setną rocznicę odrodzenia Polski. O godzinie 11.11 włączyli się do „Rekordu dla Niepodległej” i odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie zabrali wszystkich w podróż przez historię opowiadano, czym jest niepodległość i jak możemy stać się patriotami. Na scenie pojawiła się też Zjawa, która przeniosła dzieci w czasie i dzięki temu mogły „poznać” Lecha, Czecha i Rusa, były świadkami założenia Gniezna. Następnie duch zabrał je na pola pod Grunwaldem, gdzie król Władysław Jagiełło i Wielki Książę Litewski Witold naradzali się przed bitwą oraz obmyślali, jak użyć fortelu, aby pokonać Krzyżaków. Sam Wielki Mistrz Zakonu przemknął w pewnym momencie przez salę… Potem byliśmy świadkami rozmowy pomiędzy Carycą Rosji, Cesarzem Austrii i Królem Prus. Podzielili oni nasz kraj między siebie. Rozbiory Polski stały się faktem. Następnie Zjawa zabiera nas w czasy powstań przeciw zaborcom. Na koniec słyszymy gwar ulicy i przechodniów, którzy zapowiadają przybycie Piłsudczyków z marszałkiem na czele. Duch historii opuszcza salę…
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
18Galeria zdjęć: Dzień Niepodległości w Krawczykach
XVII Turniej Brydża Sportowego Par
- 15-01-2019
- drukuj
W Rodnowie został rozegrany XVII Turniej Brydża Sportowego Par z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W imprezie uczestniczyło sześć par, w tym dwie z gminy Bartoszyce. Po zaciętej rywalizacji dopiero w ostatnim rozdaniu wyłoniono zwycięzców, a zostali nimi Jan Radziul i Henryk Sokołowski.
Na podium stanęli:
- I miejsce – Jan Radziul i Henryk Sokołowski 71 pkt. – Gmina Bartoszyce
- II miejsce – Piotr Charchalis i Michał Kacprzak 70 pkt – Bartoszyce
- III miejsce – Barbara Szydłowska i Stanisław Okuniewicz 64 pkt – Gmina Bartoszyce
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
15Galeria zdjęć: XVII Turniej Brydża Sportowego Par
Duma i radość z okazji Dnia Niepodległości w Żydowie
- 15-01-2019
- drukuj
„Spotykamy się dzisiaj na apelu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności.11 listopada to wielka data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa” – tymi słowami rozpoczął się w Szkole Podstawowej w Żydowie uroczysty apel poświęcony obchodom wielkiej rocznicy. Przepiękne biało–czerwone kotyliony podkreśliły charakter uroczystości.
Przedszkolaki z Bezled uczciły Święto Niepodległości
- 15-01-2019
- drukuj
100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – to historyczne i wyjątkowe święto przedszkolaki z Bezled uczciły poprzez różnorodne działania tj. zajęcia edukacyjne, gazetki, dekoracje pomieszczeń, śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, prace plastyczne, biało – czerwone kotyliony. Podczas uroczystej akademii dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały inscenizacje, wiersze i piosenki nawiązujące do historii naszej Ojczyzny, symboli narodowych i polskich obyczajów. „Mazurek Dąbrowskiego” w tym dniu wybrzmiał wyjątkowo uroczyście, a znajomość słów, melodii, prawidłowa postawa podczas śpiewania były godne naśladowania. Wspólna recytacja wiersza „Katechizm polskiego dziecka” i radosna piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem” uświadomiły wychowankom kim są i gdzie jest ich miejsce. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy pieśni , które towarzyszyły żołnierzom podczas wojennych szlaków i walk o wolność. Obchody 11 Listopada roku 2018 upamiętniła fotografia, która może przetrwa następne 100 lat.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
14Galeria zdjęć: Przedszkolaki z Bezled uczciły Święto Niepodległości
Tydzień Patriotyczny w Wojciechach
- 14-01-2019
- drukuj
Dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości w szkole w Wojciechach realizowany był projekt ,,Dla Niepodległej”. Głównym celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie uczniów dziejami Polski i Polaków oraz promowanie patriotyzmu. Poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, konkursach oraz uroczystościach o charakterze patriotycznym uczniowie poznali pojęcia i wydarzenia związane z polską historią i tradycja narodową.
Sztuka „Igraszki z diabłem” znowu na scenie
- 14-01-2019
- drukuj
Czy to świątek, piątek czy niedziela grupa teatralna z Wojciech Bez Spinki jest ciągle w akcji. Listopadowe dni w Domu Kultury w Wojciechach wypełniają próby przed zbliżającymi się występami wyjazdowymi grupy. Chętnych do oglądania sztuki „Igraszki z diabłem” w nieco odmiennej obsadzie zapraszamy do domów kultury w sobotę 17 listopada o godz. 18.00 w Górowie Iławeckim, 18 listopada w niedzielę o godz. 16.00 do Sępopola i 24 listopada o godz. 18.00 do Butryn (gmina Purda).
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
7Galeria zdjęć: Igraszki z diabłem
Projekt „Aktywnie znaczy zdrowo” w Rodnowie
- 14-01-2019
- drukuj
Grupa nieformalna „Nasza Wieś” przy współpracy z Domem Kultury w Rodnowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tolko realizuje projekt „ Aktywnie znaczy zdrowo”. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 2050,00 zł. z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Grupy Działania Warmiński Zakątek.
Celem projektu jest utworzenie aktywnej grupy międzypokoleniowej, która będzie uczestniczyć w zajęciach ruchowych i teoretycznych dotyczących zdrowego trybu życia. – Za pomocą projektu chcemy rozwinąć takie dobro wspólne jak: wytworzenie nawyków zdrowego trybu życia, grupowych zajęć ruchowych, propagowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej, zagospodarowanie wolnego czasu, zwiększenie wiedzy na temat zdrowego żywienia, zwiększenie aktywności sportowo-rekreacyjnej, upowszechnienie aktywności międzypokoleniowej – mówią członkowie nieformalnej grupy. – Bezpłatne zajęcia fitness odbywają się w Domu Kultury w Rodnowie, odbędą się również spotkania z zielarzem i dietetykiem. Dodatkowo zakupiony został sprzęt do ćwiczeń (m.in. piłki, skakanki, karimaty, hantle, gumy fitness, hula-hop, wałki, twistery).
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Warto zobaczyć
-
„Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza"
-
Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
-
Gminna Biblioteka Publiczna
-
Gminna Hala Sportowa w Bezledach
-
Czyste powietrze
-
GreenVelo
-
Polityka społeczna
-
Projekty PROW 2014-2020
-
LGD Warmiński Zakątek
-
e-Usługi
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
-
e-Konsultacje
-
Dyżury aptek 2023
-
Oświata
-
Ogłoszenia - Nieruchomości Gminne
-
Inwestycje
-
Deklaracja dostępności
-
Poznaj Polskę
-
Door to door
-
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0