Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Trenuj z Wojskiem

Zapraszamy do skorzystania z programu szkoleniowego "Trenuj z Wojskiem". Uczestnik programu nabędzie wiedzę i umiejętności w zakresie:- posługiwania się bronią,- technik walki wręcz,- reagowania na skażenie,- przetrwania w terenie.Szkolenia w ramach 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej zaplanowanie zostały w dniach 15.10.2022 oraz 12.11.2022 i odbędą się one w Jednostce Wojskowej w Morągu.Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.tiny.pl/w7x5boraz pod nr telefonów: 727 040 097 lub 697 818 345
 

Gala walk DFN w Bezledach

W sobotę 1 października 2022 r. w Gminnej Hali w Bezledach odbędzie się gala walk Battle Of Barcja 2022 - Ogólnopolski Turniej K1, Full Contact, Kick Light kadetów, juniorów i seniorów.
 

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

"Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży" to temat dzisiejszego spotkania prowadzonego przez lubianą i znaną z telewizyjnych ekranów sędzię Annę Marię Wesołowską. Odbiorcami wykładu były dzieci i młodzież gminnych szkół podstawowych oraz pedagodzy i rodzice. Wiadomości przekazane i poparte faktami z życia zawodowego Sędzi Anny Marii Wesołowskiej wzbudzały w słuchaczach duże zainteresowanie, niekiedy nawet przerażenie i niedowierzanie. Odważni i chętni mogli poczuć się choć chwilę jak prawdziwy sędzia przymierzając sędziowską togę, a na zakończenie spotkania zrobić pamiątkowe zdjęcie z zaproszonym gościem.Spotkanie odbyło się w Gminnym Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach. 
 
 
 
 
 
 
 

Sukcesy naszych drużyn OSP

W sobotę 24 września na Stadionie Miejskim w Górowie Iławeckim rozegrane zostały VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody zostały zorganizowane wspólnie przez Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie przy dużym zaangażowaniu Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach i jednostki OSP Górowo Iławeckie. Ceremonię otwarcia uświetnił występ orkiestry OSP z Zielonki Pasłęckiej. Do rywalizacji w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym stanęło 12 drużyn żeńskich i 15 drużyn męskich.
 
Mistrzami województwa zostały drużyny: OSP Galiny (powiat bartoszycki) wśród Pań oraz OSP Lubstynek (powiat iławski) wśród Panów.
 
Klasyfikacja generalna mistrzostw:
Drużyny kobiece:
1. OSP Galiny – 116,56
2. OSP Mroczenko – 124,90
3. OSP Złotowo – 125,53
4. OSP Jurki – 131,44
5. OSP Rumy – 133,44
6. OSP Gwiździny – 139,67
7. OSP Stare Dłutowo – 157,70
8. OSP Zwierzno – 160,73
9. OSP Biała Piska – 182,41
10. OSP Runowo – 188,53
11. OSP Kalinowo – 198,45
12. OSP Kwiecewo – dyskw.
 
Drużyny męskie:
1. OSP Lubstynek – 94,51
2. OSP Miłomłyn – 99,44
3. OSP Galiny – 101,92
4. OSP Jedwabno – 103,58
5. OSP Krzewsk – 105,28
6. OSP Lorki – 115,27
7. OSP Mingajny – 117,85
8. OSP Sępopol – 121,20
9. OSP Borawskie – 122,65
10. OSP Kiełpiny – 127,71
11. OSP Orzysz – 135,30
12. OSP Ryn – 136,26
13. OSP Wielkie Wierzno – 137,48
14. OSP Kalinowo – 144,70
15. OSP Świątki - 163,61.
 
 
 

Usługa transportu indywidualnego door-to-door

III miejsce dla wieńca z Osieki podczas Dożynek Wojewódzkich

 
Z przyjemnością informujemy, iż podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich, które odbyły się w dniu 18 września na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku, III miejsce w konkursie na "Najładniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy" zajął winiec wykonany przez mieszkańców Osieki.
 
 
 
 
 
 
 
 

Wymiana międzynarodowa we Francji

W dniach 6-13 września br. siedmiu strażaków z jednostek OSP z terenu naszej Gminy oraz pięć pań z Klubu Seniora z Łabędnika przebywało w Plœuc-l’Hermitage we Francji w ramach międzynarodowej wymiany obejmującej trzy programy:
- „Powrót do życia społecznego seniorów po pandemii Covid-19 i lockdownach” („Our Reconnected Seniors” – ORS w ramach programu Erasmus +),
- „Rekrutacja i szkolenie Ochotniczych Straży Pożarnych” („Training and Recruitment of Firefighters in Rural Areas – FITTRA w ramach programu Erasmus +),
- „Waloryzacja sektora ziemniaków” (w ramach programu LEADER).
 
 
Oprócz delegacji z terenu naszej Gminy w wymianie uczestniczyli również delegaci z Gminy Ostróda, Rumunii oraz Czech. Do Francji przyjechały również grupy taneczno-wokalne: grupa folklorystyczna Purtata Avrigului z Rumunii oraz polska grupa wokalna Wysoczanki z Zalesia.
Wszyscy goście mogli wziąć udział w dwudniowym Święcie Ziemniaka – La Pomme de Terre en Fete odbywającego się w Plœuc-l’Hermitage.
 
Strażacy, biorący udział w programie FITTRA, zwiedzili centrum szkolenia straży pożarnej oraz centrum zarządzania i koordynacji nr 112. Uczestnicy tego programu wizytowali lokalne jednostki straży pożarnych, zapoznali się również z zasadami rekrutacji do ochotniczych jednostek straży pożarnej oraz poznali sprzętu wykorzystywany w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
 
 
Uczestnicy programu ORS zapoznali się z dobrymi praktykami w zakresie opieki nad osobami starszymi przebywającymi w domach opieki (EHPAD Louis Morel w Plœuc-l’Hermitage oraz EHPAD Bel Orient w Pledran) i związanymi z tym kwestiami administracyjnymi. Szczególnie interesujące było poznanie wdrożonych działań wobec osób starszych w celu ich aktywizacji po okresie pandemii, Przedstawiono realizowane w tym temacie rozwiązania cyfrowe , oraz stosowane narzędzia wspierające seniorów takie jak, np. asystowanie podczas różnych form aktywności podopiecznych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34Galeria zdjęć: Wizyta we Francji

Otwarcie stacji socjalnej Joannitów

We wtorek 13 września we wsi Łojdy miało miejsce oficjalne otwarcie stacji socjalnej Joannitów, która powstała z inicjatywy i przy wsparciu Wójta Gminy Bartoszyce oraz Dr Christiana Meyl Komandora Komandorii Pruskiej Ewangelickiego Zakonu Joannitów. Dr Meyl od lat 90-tych angażuje się w działalność na terenie Polski zaopatrując liczne zakonne stacje socjalne znajdujące się na Warmii i Mazurach w sprzęt i środki medyczne.
Stacja Joannitów w Łojdach jest nowym miejscem na mapie naszego województwa, które będzie oferowało pomoc charytatywną wszystkim mieszkańcom powiatu bartoszyckiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Przedszkole Gminne w Tolko

Gmina Bartoszyce zrealizowała inwestycję w ramach, której dokonano przebudowy budynku Gminnego Ośrodka Kultury na Przedszkole Gminne  w miejscowości Tolko. W wyniku prac uzyskano nowy układ funkcjonalno-użytkowy oraz wykonano szereg robót budowlanych, założono nowe instalacje elektryczne i sanitarne oraz przeprowadzono termomodernizację obiektu.
 
Wartość całej inwestycji wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu wyniosła około 2 500 000,00 zł, a kwota dofinansowania całkowitego inwestycji w przybliżeniu 726 975,00 zł.
Realizacja poczynionego przedsięwzięcia przyczyni się do rozszerzenia oferty wychowawczo-dydaktycznej w Gminie Bartoszyce i z pewnością wpłynie na jak najlepsze przygotowanie najmłodszych mieszkańców gminy do dalszego etapu edukacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Odbiór techniczny Gminnego Przedszkola nr 1

W dniu 6 września br. nastąpił odbiór techniczny Gminnego Przedszkola nr 1 w Bartoszycach. Gmina Bartoszyce przy współpracy z kadrą pedagogiczną przedszkola zrealizowała zadania polegające na wykonaniu nowej elewacji, dokończeniu wymiany ogrodzenia oraz wyposażeniu części rekreacyjnej w nowy plac zabaw i altanę z przeznaczeniem dydaktyczno-rekreacyjnym w okresie letnim. Wierzymy, że poczyniona inwestycja spełni oczekiwania najmłodszych i sprawi, że w Przedszkolu Gminnym nr 1 w Bartoszycach dzieci będą zawsze czuły się jak u siebie w domu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 ... 4 5 6 7 8 ... 58

Lokalizacja
Facebook Page Plugin